Tasavägiselt, kuid pidevalt külaliste väikesel initsiatiivil kulgenud matši saatuse otsustasid peatreener Andres Sõbra ja treener Madis Putko juhendamisel mänginud Eesti koondise õnnestunud vahetused - just pingilt neljandal veerandajal sekkunud mängumehed tõid kohtumisse lõpliku murrangu. Kusjuures viimasel viiel minutil jätsid korralikult kaitses rassinud eestlased võõrustajad suisa nullile.

"Eriti hea meel oli täna põhitegijate kõrval selliste meeste üle, nagu Rannar Raap, Sixten Tomingas ja Madis Pärn, Raul Liivrannast rääkimata," märkis peatreener Sõber. "Võit võiduks aga homses teises mängus tahaksin seekord vahetusest sekkunud mehi veelgi rohkem platsile usaldada, sest täna läksime oma suure võidusooviga pisut ahneks."

Eesti koondise edukamad skooritegijad olid kolmapäeval Janar Soo 17, Rain Veideman 13 ja Joonas Vaino 10 punktiga. Korvialuses tsoonis edukalt tegutsenud Raul Liivrand viskas kuus punkti ja võttis maha seitse lauapalli. Vaino, Veideman ja Martin Dorbek said kõik kätte kuus lauapalli. Sven Kaldre lisas seitse punkti ja viis vaheltlõiget.

Mõned päevad tagasi Rakveres Läti eakaaslaste vastu mängides selgelt lauavõitluse kaotanud eestlaste numbrid Soome vastu olid märksa paremad - 46-51.

Teistkordselt kohtutakse soomlastega Vantaas neljapäeval kell 15.00.