Eesti U20 koondis alistas tänu heale viimasele veerandajale Montenegro

 (10)
Jaan Puidet
Jaan Puidet eilses mängus Rootsi vastuFoto: Taavi Arus

Eesti U20 korvpallikoondis alistas täna õhtul 76:72 Montenegro. A-divisjonis kohtadele 13.-16. mängiva Eesti koondise parim oli Jaan Puidet 20 punktiga ja 6 lauapalliga. Mängud jätkuvad ülehomme, kui kohtume taas Gruusiaga.

Avaveerandaja võitnud, kuid poolajale 36:38 kaotusseisul läinud Eesti koondis pööras mängu enda kasuks viimasel veerandil, mis võideti 23:18.

Hea viskeprotsendiga (kahesed 57%, kolmesed 33%; Montenegrol kahesed 46%, kolmesed 26%) Eesti koondise resultatiivseim oli Tallinna Tehnikaülikoolis õigusteadusi studeeriv ja ühtlasi ka TTÜ korvpallimeeskonda lõppenud hooajal kuulunud Jaan Puidet, kes viskas 20 punkti ja võttis 6 lauapalli. Rauno Nurger lisas 12 punkti ja 6 lauapalli, Rannar Raap viskas 10 silma. Rait-Riivo Laane toetas meeskonda 8 punkti, 4 resultatiivse söödu ja 4 lauapalliga.

Üleplatsimees oli Montenegro mängumees Danilo Nikolic, kes viskas 24 punkti.

Eesti on nüüd neljases alagrupis, mis mängib kohtadele 13.-16., kahe võidu ja ühe kaotusega teine. Täna õhtul Gruusiaga mängiv Rootsi pole kaotusekibedust kohamängudes tundma veel pidanud.

Seotud lood:

Eesti on mänginud nüüd korra nii Gruusia, Rootsi kui Montenegroga, ees ootab teine voor samade vastastega ning siis selgub ka Eesti lõplik koht U20 EM-il.

Varasemalt oli Eesti koondis kaotanud alagrupis Venemaale, Kreekale ja Ukrainale, mistõttu langeti kõrgemast konkurentsist välja juba turniiri varajases faasis.

Järgmisel aastal saab Eesti mängida taas A-divisjonis, seega muret väljalangemise pärast ei ole.