Eesti U18 korvpallikoondis sõidab Prantsusmaale kontrollturniirile

 (7)
Martin Müürsepp ja  Rait Käbin BC Kalev Cramo treeningul
Martin Müürsepp ja Rait Käbin BC Kalev Cramo treeningulFoto: Tiit Blaat

Kuni 18-aastaste noormeeste Eesti koondis sõidab homme Prantsusmaale, kus reedest pühapäevani toimub rahvusvaheline esinduslik turniir kaheksa meeskonna osavõtul.

Turniir toimub Ida-Prantsusmaal Juura mäestikus Orgelet’ küla lähedal asuvas nimekas Bellecini spordibaasis. See baas pakub võimalusi väga erinevate spordialade harrastamiseks ning treeninglaagriteks ning teeb oam võimalustelt kadedaks.

Eesti U18 noormehed kohtuvad alagrupis reedel Eesti aja järgi kell 18.30 Bourg-en-Bresse’iga (linn, 40 000+ Lyoni lähedal), laupäeval kell 11.30 Canarias Acedemy’ga Hispaaniast ning samal päeval kell 16 Nanterre’iga Prantsusmaalt.

Teises alagrupis konkureerivad Jura Basket (Prantsusmaa), AWBB (Belgia akadeemia) ja Siena Virtus (Itaalia).

Pühapäeval peetakse kohamängud. Seega saab koondis Prantsusmaal neli tasemel mängu, mis on heaks jätkuks jaanuari algul Tallinnas alanud ettevalmistuseks EMiks. Järgmised verstapostid sel teel on Nordic Cup (Rootsi) ja Balti Matš (Läti), samuti kontrollmängud rootslaste ja grusiinidega.

Koondist juhendab Prantsusmaal Olari Narits kuna peatreener Rait Käbin on hõivatud Kalev/Cramo tegemistega ning peab nädala lõpus lendama hoopis paremasse kohta kui Prantsuse Alpidesse – Kasahstani nimelt.

Seotud lood:

Koondise koosseisust (allpool) puuduvad Robert Valge (isiklikud põhjused) ja Arnold Mitt (Itaalias).