Eesti U18 korvpallikoondis kaotas pronksimängu, A-divisjonist eemalejäämine selgus juba varem

 (14)
Henri Drell aktsioonis
Henri Drell aktsioonisFoto: Andres Putting

Eesti U18 noormeeste korvpallikoondis kaotas B-divisjoni Euroopa meistrivõistluste 3.-4. koha mängus Belgiale 67:73. A-divisjoni ukse taha jäid lõpuks siiski mõlemad meeskonnad.

Kolmanda koha mäng võinuks olla duell A-divisjoni pääsu nimel, ent kuna järgmise aasta A-divisjoni EMi korraldaja Kreeka jäi tänavusel turniiril 14. kohale ja pidi koha säilitama, tähendas see, et B-divisjonist tõusid ülespoole vaid kaks paremat. Sama juhtus U18 EMil ka eelmisel aastal, kui just Eesti oli kolmanda koha omanik ehk toona esimene A-divisjonist väljajääja.

Veel kolm minutit enne normaalaja lõppu oli Eesti Belgia vastu ees 62:61. Siis aga tuli mitu halba pallikaotust, millest vastased said kiire korvi. Endal visked ei läinud ning nii tuli vastu võtta valus kaotus 67:73.

Eesti koondise resultatiivseim oli 16 punktiga Henri Drell, 10 punkti lisasid Hendrik Eelmäe ja Mikk Jurkatamm. Lauavõitlus kaotati 45-58, ründelauad 8-17.

Vastaste leeris tegi 18 punkti, 10 lauapalli ja 10 korvisööduga kolmikduubli Vrenz Bleijenbergh.

Seotud lood:

Belgiaga mängiti ka alagrupis, kus jäädi punktiga peale 71:70. Toona tabas lõpusekunditel võidukolmese Artur Konontšuk.

Eesti võitis EM-turniiril kaheksast mängust kuus, poolfinaalis tuli alla vanduda Hollandile ja pronksimängus Belgiale. B-divisjoni finaalis alistas Holland suurelt Sloveenia 86:57.