Eesti rebis juba esimese veerandi järel 25:15 juhtima ja poolajaks suurendati vahe 15 silmale, 47:33. Kolmandal veerandil võideti montenegrolasi kahe punktiga ning viimasele veerandile mindi vastu soliidses eduseisus. Vastased küll jõudsid vahepeal 8 punkti kaugusele, kuid Marko Parkoneni hoolealused hoidsid mängu kontrolli all ning väärtuslik võit ja A-divisjoni püsimajäämine koos sellega kuulus Eestile. B-divisjoni langevad turniiri kolm alumist meeskonda.

Johannes Kirsipuu oli eestlaste parim 14 punktiga. Ken-Martti Reinart lisas 12 punkti ja 9 lauapalli. Montenegro resultatiivseim oli Fedor Zugic 17 silmaga.

Eesti jaoks jätkub turniir kohtadele 9.-12. Reedel tuleb vastamisi minna Iisraeliga, kes oli täna 72:63 üle Gruusiast.

ENNE MÄNGU:

Tänane võit kindlustaks Eestile püsimajäämise A-divisjonis. Kes tänase mängu kaotab, hakkab mängima kohtadele 13.-16. Viimase nelja seast langevad kolm nõrgimat B-divisjoni.

Eesti kaotas eile Kreeka koondisele 66:83. Montenegro kaotas Hispaania eakaaslastele suurelt, kui alla jäädi 49:102.

Eesti ja Montenegro hakkavad võistlema koha eest 9. koha mängule. Nende kohtumise võitja läheb vastamisi Iisraeli ja Gruusia vahelise kohtumise võitjaga.

Kell 19:15 algavat kohtumist näeb otseülekandes Basketi Facebooki lehel ja FIBA Youtube` i kanalil.