Seitsmes koht 24 tugevama hulgas on korralik tulemus. Samas, kui mõelda, et kaotasime pikka kasvu ning füüsilisele Slovakkiale vaid kahe punktiga, omades ka võiduvõimalust ning mõelda, kes mängisid poolfinaalides - Montenegro, Slovakkia, Ungari ja Ukraina -, siis poleks ka A-divisjoni koht olnud väga utoopiline. Teisalt, viie põhimehe puudumisel on ka oma hind.

Tänane esimene poolaeg kulges võrdselt, kuid omapäraselt. Eesti domineeris lauda, kuid samas ei tabanud perimeetri seest peaaegu et üldse (14/2), see-eest eemalt tabati avapoolajal koguni 78 % (9/7). Ning ka vabavisetest saime 10 punkti Tšehhi nulli vastu. Nii püsis mäng ilusti tasakaalus.

Kolmas veerand kujunes seekord Eesti jaoks pöördeliseks, positivses mõttes. Kristian Kullamäe, Märt Rosenthali ja Riivo Siimoni korvidest asusime juhtima 48:40 ning kolm minutit enne veerandi lõppu kasvatas Matthias Tass vahe kümnele (50:40). Veerandi lõpuks paugutas Kullamäe kaugelt tabloole 58:42. Mäng tehtud?

Sisuliselt küll. Kui edu oli vahepeal juba 19 punkti, siis lõpus tulid tšehhid suuresti kaugvisete toel 10-11 punkti kaugusele. Lõpus tabasid siiski ka Rosenthal ja Tass ning tasuks heale turniirile 13-punktine võit. Ilmselgelt oli Eesti kaugvisete show vastasele täna liiast. Kullamäe tabas kaugelt 6st 5, Rosenthal 7st 5, Pehka 4st 2.

Eesti võitis laua 36-31, korvisöödud meile 18-13, pallikaotusi tegime 19 (15 avapoolajal), vastane 13. Kahepunktivisked Tšehhi kasuks 45 vs 38 %, kolmesed Eesti kasuks 64 (!!) vs 39 % (meil 22/14), vabavisked Eesti kasuks 86 vs 25 % (meil 14/12, Tšehhil 8/2).

Kullamäe tõi 23 punkti, Rosenthal ja Tass 13 silma ja 15 lauda.