Eesti noortekoondis sai EM-il vastaseks Venemaa


Mikk Jurkatamm
Eesti U20 koondislane Mikk Jurkatamm.Foto: Margus Pahv

Eesti korvpalli noortekoondised said teada 2020. aasta suviste EM-finaalturniiride vastased. A-divisjonis ei mängi tuleval aastal ükski Eesti vanuserühm.

U20 noormeeste B-divisjoni EM peetakse Gruusia pealinnas Tbilisis. Indrek Reinboki ja Martin Rausbergi juhendatava Eesti alagrupivastasteks loositi Venemaa, Makedoonia, Gruusia ja Norra.

U18 noormehed mängivad Rumeenias Islandi, Küprose, Ungari, Belgia ja Soomega. Meeskonda juhendavad peatreener Heiko Rannula ja treener Howard Frier.

U16 poiste vastased on Bulgaarias Rootsi, Suurbritannia, Norra, Valgevene ja Island. Koondist juhendavad peatreener Kris Killing ja treener Märt Kermon.

Neidude koondis on väljas ainult U18 vanuseklassis. Austrias peetavas B-divisjonis kohtutakse alagrupis Rootsi, Bulgaaria, Horvaatia ja Makedooniaga. Koondist juhendab peatreener Marko Parkonen.

Eesti U16 ja U18 vanuseklassi rahvuskoondiseid näeb koduväljakul mängimas juba uue aasta alguses, kui 3.-5. jaanuarini peetakse Tallinnas, Audentese Spordikeskuses järjekordne Balti mere karikaturniir, millest võtavad osa Läti, Soome, Rootsi ja Eesti noortekoondised.