Kaspar Kuusmaa tabav vabavise avas U16 koondise mänguskoori kui mängitud oli juba kolm ja pool minutit. Agressiivse kaitsemänguga silma paistnud Eesti rebis esimeseks hingetõmbepausiks ette 22:14. Väljakuperemehed suutsid teisel mänguperioodil eduseisu punkti võrra kasvatada – mänguseis oli poolajaks 45:36.

Sügisel Madridi Reali noortesüsteemi siirdunud Audentese Spordiklubi kasvandiku Henri Veesaare arvele kogunes kahe esimese veerandiga 13 punkti ja 9 lauapalli, Maximus Solman lisas 10 silma.

Rootsi alustas kolmandat veerandaega 9:0 vahespurdiga ja viigistas seisu (45:45). Vastaste surve all hätta jäänud Eesti jäi viimase veerandi eel kaheksapunktilisse kaotusseisu (56:64).

Viimane mänguperiood kuulus vastastele 21:12 ja Eestil tuli turniiri avamängus leppida kaotusega. Pallikaotusi kogunes eestlastele 29 ja hädas oldi ka visketabavusega – väljakult viskeid tabasid noortekoondislased 35-protsendilise täpsusega (24/67).

Maximus Solman kogus meie parimana 16 punkti, Henri Veesaare arvele jäi 15 silma ja 14 lauapalli. Karl Markus Poom lisas 13 punkti ja 6 lauapalli. Vastaste poolelt tõi William Erik Rachid Kermoury 19 punkti ja 8 lauapalli.

Eesti U18 rahvusmeeskond läks mängu kiirelt 8:2 juhtima ja vastaste peatreener oli sunnitud aja maha võtma. Eestlaste hea hoog ei raugenud ja esimesele hingetõmbepausile mindi soliidses 22:5 eduseisus.

Heiko Rannula hoolealuste hoog ei raugenud ka teisel veerandajal – poolajaks kasvatati eduseis 25-punktiliseks (40:15).

Jõuvahekorrad ei muutunud ka kolmandal mänguperioodil – Eesti domineeris lauavõitlust, tabas paremini ja mängis suurema energiaga. Otsustava veerandi eel oli väljakuperemeeste eduseis kasvanud juba 45-punktiliseks (71:26). Viimasel mänguperioodil tuli eestlastel võidule vaid punkt panna.

Hugo Toom tõi rünnakul ühtlaselt panustanud Eesti meeskonna parimana kõigest 12,5 minutiga 15 punkti ja tegi ka 4 vaheltlõiget. Markus Ilveri kontole läks lausa 5 vaheltlõiget ja lisaks ka 12 punkti. Johannes Kirsipuu kogus 8 silma, 4 lauapalli, 4 söötu ja 4 vaheltlõiget.

Rootsi koondise edukaim oli 15 punkti visanud Bobi Klintman, kapten Romeo Myrthil viskas küll 9 punkti, aga patustas ka koguni 11 pallikaotusega.

Eesti tütarlaste koondised teenisid Rootsi eakaaslaste vastu võidu ja kaotuse - U16 neiud jäid vastastele alla 70:39 ja U18 rahvusesindus sai 71:61 võidu.

U16 rahvuskoondis alustas mängu hästi, võites avaveerandi 17:12. Teise mänguperioodi alguses tegid rootslannad aga 12:1 vahespurdi ja asusid juhtima 24:18. Serblasest peatreeneri Predrag Stanojcici juhendatav Eesti oli pallikaotustega. Poolajaks rebisid vastased ette 7 silmaga – 34:27.

Kohtumise teises pooles ei suutnud Eesti koondis mängu tagasi tulla ja pidi vastu võtma kindla kaotuse.

Eesti suurimad korvikütid olid Anna Maria Tamberg 8 ning Viktoria Timoštšuk ja Hanna Maria Sibul võrdselt 7 silmaga. Rootsi poolelt kerkis parimaks kerkis 18 punktiga Makolla Toure Bageyegou.

U18 neidude koondis kaotas avaveerandi 19:21, kuid suutis poolajaks omakorda kahe punktiga juhtima minna (33:31).

Marko Parkoneni juhendatav Eesti koondis suurendas kolmandal veerandajal eduseisu kuuele punktile (48:42), kuid Rootsi ei andnud alla ja viigistas seisu kui normaalaja lõpuni jäi seitse ja pool minutit (48:48). Eestlannad suutsid otsustavatel hetkedel enesekindlalt mängida ja tasuks saadi turniiri esimene võidupunkt.

Eesti parimana kogus Helena Stina Svilberg 22 punkti ja 9 lauapalli. Anna Gret Asi lisas 14 punkti, 8 lauapalli ja 5 resultatiivset söötu ning Marie Anette Sepa arvele jäi 11 silma ja 6 söötu. Vastaste parim oli 17 punktiga Julia Nyström.