Tegelikult mängisid 1182 naised "väga hästi" vaid 12-13 minutit, tulles välja 25-punktisest kaotusseisust. 25. minuti algul oli kodunaiskond taga 35:60 ning miski ei ennustanud sellele loole õnnelikku lõppu. Tol hetkel ainus, kes 1182 naiskonda korvidega vee peal hoidis, oli vahetusest hästi sekkunud Marit Maaring. Muidu oli 1182 rünnak kange ja ebakindel, samas lasti endale poolajaga visata 47 punkti.

Jumal ega isegi kohtunik täna aga lätlane polnud ning tänu võistkondlikule kaitsele ja ründekohtade paremale realiseerimisele hakkas Eesti tippklubi tasapisi lähemale nihkuma. Viimast veerandit alustas 1182 14-punktisest kaotusseisust ning jõudis miinus kümneni 5.45 enne lõppu. Kõvasti tuli tööd teha.

Olulise tähtsusega oli seejärel vastaste põhitsentri Liga Šurkusa viies viga. 1182 jätkas agressiivset kaitset, saadi vaheltlõikeid ning Pirgit Püü ja Laina Mesila-Kaarmaann tõid korve, samuti elavnes teisel poolajal Birgit Piibur. Püü vabavisete ja Mesila-Kaarmanni korvi järel 4.10 enne lõppu jõudis 1182 kannule - 73:76. Paarsada inimest nautis saalis viibimist.

Olgu ette ruttavalt öeldud, et kahe viimase minutiga ei teeninud Cesis ühtegi punkti. Kuid enne seda oli Cesis pärast Zane Jakobsone kolmest ees 81:77. Mesila ja Piiburi vabavisetest (4/4) jõudis 1182 1.15 enne lõppu viigini 81:81 ning seejärel lätlased korralikku viset ei saanud, Annika Köster seisis lauas hästi. Mesila viis 42 sekundit enne lõppu esimest korda 1182 ette – 83:81.

Vastase rünnak taas ebaõnnestus, samas kaotas aega põrgatades Piibur palli, vastane pani aga poolkiire korvi alt mööda, Köseri saagiks taas lauapall. Piiburile tehti 13,4 sek enne lõppu viga ning ta realiseeris mõlemad vabavisked – 85:81. Mäng oli tehtud, eriti pärast seda kui Cesis ei jõudnud taaskord loogilise lahenduseni... Võimas tagasitulek ja uhke võit!

Pokk: "Võidu tõi võistkondlik kaitse"

„Mängisime kolmanda veerandi keskpaigast alateks sootuks teistmoodi kui esimesel poolajal. Saime kaitse tööle, eelkõige võistkondliku kaitse. Sealt sai kõik alguse, see kandus ka rünnakule. Teisel poolajal mängisime rünnakul oluliselt laiemal rindel, esimesel poolajal olime liiga koos,“ võttis kokku 1182 äär Mailis Pokk.

"Ütlesin poolajal, et tablood ei vaata, mängime oma mängu edasi. Pigem olid mu sõnum see, et hakkame mängima vabamalt, kiiremalt, sest positsioonirünnak meile avapoolajal edu ei toonud. Õnneks kiirem, improviseerivam mäng lõpuks tõi. Tekkis uusi võimalusi. Tõttöelda ma ei mäleta isiklukust kogemusest, millal sellisest kaotusseisust oleks välja tulnud... Väga hea tunne on tõesti praegu," sõnas 1182 peatreeneri kohusetäitja Gerly Kostla.

On tähelepanuväärne, et 1182 tabas vabaviskejoonelt kõik 26 viset, neist kümme Piibur, seitse Mesila. Sealsamas tabas vastane muserdavalt hästi kolmeseid – 24st 14 ehk 61 %, tõsi, kuni viimase veerandini lasti neil kattest ka väga vabalt visata. Samas sundis 1182 lõpuks Cesist tegema koguni 24 pallikaotust. Nii et väga vastuolulised numbrid, vastuoluline mäng.

1182 puhul jaotus täna üsna hästi mänguaeg kaheksa mängija vahel, kõigil oli oma roll ja panus. Laua võitis 1182 34-26, korvisöödud 13-22, pallikaotused 16-24. Kahesed 44 vs 44 %, kolmesed 42 vs 61 %, vv 100 vs 83 %.

Mesila-Kaarmann tõi 25+5lp (17/9), Piibur 18+3+5 (7/4), Püü 14+5+4, Maaring 11 (6/4), Annika Köster 6+11lp. Vastastel tõi vigadega välja langenud Šurkusa 19 minutiga 23 punkti, Zane Jakobsone lisas 20+8lp ning seitse pallikaotust teinud Sabine Niedola 12+12lp.

Võiduga lähikonkurendi üle tõusis 1182 ühisliiga tabelis teiseks, võite on neil nüüd SK Cesisega ühepalju (13-3), kuid omavahelised mängud 2-0 ja punktid pluss kümme.

Kell 18 võõrustab neljandal kohal paiknev Tallinna Ülikool tabeli kuuendat Riia TTT Juuniore. Põidlad pihku, ehk tuleb võidulisa.