Leedu alustas kohtumist paremini ja avaveerand võideti 28:13. Kohalolnud vaatlejate hinnangul oli Eesti puhul tegu viletsa hääletsusega.

Teisel veerandajal oli mäng tasavägisem ja poolajale läks Eesti 36:54 kaotusseisus. Vahe aga oli paisunud liiga suureks, Eesti lähemale astuda ei suutnud. 16 pallikaotust oli kindlasti üks peamisi põhjusi, mis seda takistas. Ka polnud Eesti tabanud ühtegi kaugviset (7/0), mis on olnud siiani selle koondise üks relvi. Henri Drellil ainsana kirjas üle nelja silma – 11 pt.

Viimasele neljandikule mindi vastu Leedu 19-punktilises eduseisus, kuid nagu ka eile Hispaania vastu, võideldi vapralt lõpuni. Järgmise kümne minuti jooksul kaotusseis aina vähenes ja neljas veerandaeg kuuluski Eestile 24:12.

Üsna ruttu võideldi vahe alla kümne silma (47:56), ent vahe paisus taas. „Mitu korda oldi lähedal, et olla kohe mängus tagasi, aga siis suutsime enda rumalustega mängus jälle teiseks jääda. Ühel lühikesel perioodil suutsid leedukad ka ise järjest paar väga rasket viset sisse kangutada...“ kirjeldati sündmusi kohapealt.

Kokkuvõttes jäi meie hea mäng siiski hiljaks ning vastu tuli võtta seitsmepunktiline kaotus. Teisel poolajal endale lastud 27 punkti räägib siiski palju paranenud kaitsest. Eesti parimaks valiti Hendrik Eelmäe.

Laua võitis Leedu 44-34. Korvisöödud kuulusid Eestile 21-13, teine poolaeg seejuures 12-6. Pallikaotusi kogunes lõpuks meile 25, vastasele 26 (II poolaeg niisiis 9-17). Vastase pallikaotustest sai Eesti 25, Leedu 33 punkti (II poolaeg 17-8), kiired 13-26, pink 29 vs 48.

Kahepunktivisked Eesti kasuks 60 vs 51 %, kolmesed kindlalt Leedule 40 vs 19 % (15/6 vs 26/5), vabavisked Leedule 73 vs 65 %.

Henri Drell kogus 20+3 vl (16/9), Mikk Jurkatamm 12+3+3+5 vl, Mark-Andreas Jaakson 11+5+5, Erki Kuhi 6+4 lp, Artur Konontšuk 6 pt, Hendrik Eelmäe 5+6+5, Kirill Koršunov 5 pt, Jaan-Erik Lepp 3+2+5.

EFF.: Jurkatamm 17, Drell 14, Jaakson 13, Kuhi, Eelmäe 10, Konontsuk 7, Koršunov, Lepp 5.

Pluss-miinus: Eelmäe +16, Kuhi +14, Jaakson +13, Lepp +12, Drell +3.

Eesti saldoks jäi Balti matšil võit ja kaks kaotust. Avamängus alistati Läti 77:69, seejärel tuli aga tunnistada Hispaania 86:70 paremust. Teatamata on eilne naabrite tulemus, kus Läti alistas mõneti üllatuslikult Leedu 73:56. Seal oli Läti III veerandil korra ees isegi 63:33.

27. juulist algavad B-divisjoni Euroopa meistrivõistlused Makedoonias Skopjes, kus Eesti alagrupikaaslasteks on (kronoloogilises reas) Gruusia, Aserbaidžaan, Belgia, Ungari ja Austria.