Eesti mängib Riias ilma ühe olulise tegija, haigestunud Anna-Helena Ehalata. Samuti haiguse tõttu jäi koju peatreener Märt Kermon, naiskonda juhendavad seetõttu Andra Viirpalu ja Mailis Pokk.

Eestil oli mängu alguses raskusi käimasaamise ja rünnaku üles ehitamisega. Nii teenis Eesti poolajaks vaid 19 silma Rootsi 29 vastu.

Kolmandal veerandil sai Eesti läbi kaitse mängu tagasi - perioodi väike edu (13:9) tõi meid enne viimast neljandikku kuue punkti kaugusele, 32:38.

Viimasel veerandil oli Eesti vastasest üle koguni 14:2 (!). Eesti lihtsalt mängis kaitses hästi, hakati vastast kõvemini suruma ning saadi sealt lihtsamaid korve.

Eesti edukamad olid Martha-Liisa Oinitš 13 punkti ja 9 lauaga, Victoria-Ida Vähi lisas 12 ja Johanna Eliise Teder 8 silma.

Laupäeval on Eesti vastaseks võõrustaja Läti.