Eesti alustab algviisikuga Tanel Sokk, Gregor Arbet, Kristjan Kangur, Rait Keerles ja Janar Talts.

1. minut:

Eesti 5:2 juhtimas. Taltsilt kahene ja Keerlesest kolmene.

2. minut:

Talts viib Eesti 7:5 juhtima.

4. minut: Talts on toonud juba 7 punkti, Eesti juhib 10:5.

5. minut: Eestlaste edu 13:7. Taltsilt kümme punkti!

7. minut: Austerlased nõelavad kolmesega ja vahe väheneb 12:13-le.

8. minut: Kodumeeskond pääseb esmakordselt juhtima, kui tabatakse mõlemad vabavisked. 14:13 Austriale.

Austria teinud juba 9:0 vahespurdi ja seis 16:13. Keerlesel juba kolm viga, Taltsil kaks.

9. minut: Arbet lõpetab Eesti kurva seeria. Krügeri korvi järel austerlaste edu 18:15.

10. minut: Veidemani kaugvise vähendab Eesti kaotusnumbrid 18:20-le. Austria vastab samuti kaugviskega.

Austria võidab avaveerandi 23:18.

2. veerand:

Eesti algkoosseis Kriisa, Veideman, Kangur, Toome, Talts.

1. minut: Ameeriklase Detricki korvi järel austerlaste edu 7 punkti (25.18).

2. minut: Korvid Taltsilt ja Mayerilt. Seis 27:20 Austriale.

3. minut: Veideman teeb vaheltlõike ja lõpetab kiirrünnaku korviga. Eesti kaotus väheneb 26:29-le.

4. minut: Kangur tabab kolmese ja seis 29:31. Eesti kaugvisked 4/7 ehk 57%. Nagleri korvi järel 33:29.

5. minut: Veidemani vabavisked vähendavad vahe 31:33-le. Tanel Sokk toob tabloole viigi 33:33.

6. minut: Keerlese korvi järel seis viigis 35:35.

Vastased on lauas peal 14:9. Talts ja Keerles kolme veaga.

7. minut: Austria pääseb 39:35 juhtima. Tiit Sokk võtab aja maha.

8. minut: Kriisa tabab kolmese, Krüger vastab kahesega. Seis 43:38.

9. minut: Kanguri korv vähendab vahe 40:43-le. Austria võtab minutilise mõtlemisaja.

Austria võidab avapoolaja 46:40.

Eestit kummitavad vead - kolm viga on nii Taltsil, Kanguril kui Keerlesel.

3. veerand:

Eesti alustab algviisikuga Tamm, Arbet, Kangur, Keerles ja Talts.

1. minut: Korve pole veel visatud.

2. minut: Esimese korvini kulus 2.16. Kangurilt kolmene -  Eesti kaotusseis 43:46.

3. minut: Austria ikka kuival. Eesti punkti kaugusel 45:46.

Keerles teeb keskväljal süütus olukorras neljanda vea. Kangur tuleb kohe Keerlese asemele.

4. minut: Austria jõuab esimese korvini, kui kolmandat veerandit on mängitud 3.27. Kohe ka teine korv otsa ja Austria juhib 51:45.

5. minut: Talts toob oma 14-nda punkti - 47:51. Kangur tabab ühe vabaviske. Lamesic vastab korviga ja Eesti kaotab 48:53.

6. minut: Tamme ja Toome korvide järel vahe üks punkt 52:53. Eesti läheb maa-alakaitsesse.

7. minut: Eesti pääseb üle tüki aja juhtima - Toome korvi järel 54:53.

Toome ja Keerles nelja veaga, Taltsil ja Kanguril kolm viga.

8. minut: Kangur tabab kahest vabaviskest ühe ja seis viigis 55:55. Kangur on täna visanud vabaviskeid 6-st 2.

9. minut: Kangurilt kaheteistkümnes punkt ja Eesti juhib 57:55. Stazic viigistab.

Kangurile neljas viga. Vahepeal arvati, et juba viies. Austria peal 59:57. Arbet tabab kolm vabaviset - 60:59 Eestile.

Eesti juhib kolmanda veerandi järel 60:59.

4. veerand:

Eesti algkoosseis Kriisa, Veideman, Arbet, Keerles, Toome.

1. minut: Uskumatu puterdamine kohtunike poolt. Kanguril on ikkagi viis viga, mitte neli.

Ka Toome saab viienda vea! Austria ees 61:60.

2. minut: Ameeriklane Detrick tabab kolmese ja toob oma 19-nda punkti. Austria peal 64:60.

3. minut: Stazici korvi ja vabaviske järel Austria peal 67:62. Kriisa väga oluline kolmene, kuid kohe ka Austrialt kolmene - 70:65.

Teises meie alagrupi mängus on Holland võitnud Luksemburgi 94:73.

4. minut: Sokk tabab ühe vabaviske kahest, Eesti kaotusseisus 68:70.

5. minut: Taltsi tähtis kolmene ja Eesti ees 72:70.

4.30 mängida: Uskumatu kolmeste seeria mõlemalt poolt ja Eesti juhib 78:75. Keerlesel viies viga.

3.20 jäänud: Eesti juhib 82:77.

2.50 jäänud: Eesti ees 83:77. Sokult üks vabavise kahest.

2.00 jäänud: Detricki 22. punkt ja seis 83:80 Eestile.

1.33 lõpuni: Ameeriklane Detrick tabab mõlemad vabavisked ja vahe on vähenenud vaid punktile. Eesti veel ees 83:82. Sokult minutiline mõtlemisaeg.

1.20 jäänud: Soku punktide järel Eesti peal 85:82.

0.59 jäänud: Nagler tabab vabavisked - 84:85.

0.34 lõpuni: Veideman kaotab palli.

0.20 jäänud: Taltsilt neljas viga. Detrick tabab kahest vabaviskest ühe ja seis viigis 85:85.

Sokk kaotab Eesti viimase rünnaku lõpuks palli.

Eesti - Austria ülipõnev mäng läks lisaajale seisul 85:85!

Lisaaeg:

Janar Talts viib Eesti 87:85 juhtima.

3.30 jäänud: Viik 87:87.

2.30 jäänud: Seis püsib muutumatuna.

1.55 lõpuni ja austerlased pääsevad juhtima 89:87.

1.39 jäänud: Kriisa tabab esimese vabaviske, teine mööda, kuid Leppik võtab lauapalli ja talle tehakse viga!

1.35 jäänud: Leppik tabab vabavisked ja Eesti ees 90:89.

1.10 jäänud: Austria kaotab rünnakul palli. Arbet kolmene mööda.

54 sekundit jäänud: Detrick tegi jooksu!

43 sekundit lõpuni: Rünnak Eestile, kuid Kriisa kolmene mööda.

23 sekundit lõpuni: Austria pääseb ette 91:90.

Kriisale vilistatakse kandmine!

3 sekundit jäänud: Taltsilt viies viga. Austriale vabavisked ja sisse. Seis 93:90 Austriale. Veidemani vise ei taba!

Eesti kaotas 90:93.

----------------

Mängu eelvaade:

Lisaks Austriale tuleb Eestil valiksarjas kohtuda ka Hollandi ja Luksemburgiga.

Austria on toonud oma rahvusmeeskonda tugevdama ka kaks ameeriklast (Kevin Payton ja Jason Detrick), lisaks on koondises kolm endise Jugoslaavia päritolu mängumeest.

„Vaatasime Austria mänguvideot ning üritasime nende mängule vasturohtu leida," rääkis meeskonna peatreener Tiit Sokk, kelle kinnitusel on kõik eestlased terved ning mänguvalmis.

„Austria meenutab meie viimastest kontrollmängude vastastest kõige enam Tšehhit, sest neil on tugev ja pikk edurivi, kes otsib korvi alt punkte," analüüsis Sokk.

Austria-Eesti mäng algab täna õhtul kell 21:30. Delfi toob mängu tähtsamad hetkel operatiivselt lugejateni.