Eesti korvpalliliit taotleb 2021. aasta EM-i korraldusõigust

 (26)
Korvpall Eesti vs Israel
Foto: Ilmar Saabas

Eesti Korvpalliliidu peasekretär Keio Kuhi kohtus täna Genfis FIBA Euroopa osakonna peasekretäri Kamil Novaki, FIBA peasekretäri Patrick Baumanni ja organisatsiooni presidendi Horacio Muratorega, et esitada ametlik avaldus 2021. aasta Euroopa meistrivõistluste alagrupiturniiri korraldusõiguse saamiseks.

Kuhi sõnul oleks suurturniiri alagrupifaasi korraldamine kahtlemata märgilise tähendusega suursündmus: „Meil on ette näidata edukas rahvusvaheliste turniiride korraldamise kogemus ja professionaalne meeskond. Kindlasti oleks sel väga positiivne mõju Tallinnale, kogu Eesti riigile ja eestkätt kohalikule korvpallile.“

EKL-i spordidirektori Alar Varraku hinnangul on 2021. aastaks Eesti korvpallis toimunud ka nn. põlvkondade vahetus. „Kolme aasta pärast on juba täna pead tõstvad uued koondislased meie rahvusmeeskonnas põhitegijad ja neile lisandunud viimastel aastatel selge arenguhüppe teinud U18 vanuseklassi mängijad. Eurobasket 2021 nimel oleme alustanud tööd juba varem. Selle tõestuseks on koondise mängijate valik ja kaasamine koondise tegevusse. Pikemalt mõtleme juba ette hea tulemuse tegemisele Eurobasket 2025 turniiril. Miks mitte trügida seal kaheksa parema hulka!“

Korvpalliliidule teadaolevalt on taotlemist ootamas 12-15 riiki, aga Eesti on üks esimesi, kes seda ametlikult kinnitanud on.

2015. aastal Riias toimunud FIBA Eurobasketil osales kokku 8000 eestlast, kes ostsid 23 000 piletit, mis annab optimismi, et see turniir on fännide poolt oodatud.

Keio Kuhi ulatamas FIBA Euroopa peasekretärile Kamil Novakile korraldusõiguse taotlust. Foto: Eesti Korvpalliliit
Seotud lood:

Kuhi hinnangul olid Rahvusvahelise Korvpalliliidu juhtfiguurid positiivselt meelestatud. „Meil õnnestus tutvustada Eesti korvpalli ja meie strateegilisi eesmärke personaalselt FIBA juhtivatele isikutele. Tagasiside oli igati positiivne ja tänasel päeval võime nende toetusele loota. Vajadusel on nad nõus ka isiklikult Eestit külastama. Hetkel on pinnas korraldusõiguse saamiseks igati soodne."

Euroopa meistrivõistluste alagrupiturniiri korraldamine oleks üks mahukama mastaabiga üritusi Eesti lähiajaloos ning avaldaks vähemalt sama suurt majanduslikku mõju kui näiteks augustis toimunud UEFA Superkarikafinaal Madridi Reali ja Madridi Atletico vahel.

Muuhulgas tuli Kuhil FIBA Euroopa peasekretäri Kamil Novakiga jutuks noormängijate rahvusvahelised üleminekud. „Leppisime kokku, et korraldame kevadel koostöös FIBA organisatsiooniga Tallinnas seminari, mille üks osa keskenduks noorte korvpallurite rahvusvahelistele üleminekutele. Lisaks kaasame sinna lektoreid ka teistest riikidest ja miks mitte ka Eestist.“