Eesti korvpallikoondis sai teada viimase alagrupivastase FIBA 3x3 MM-iks

 (1)
3x3 korvpallikoondise pressikonverents
3x3 korvpallikoondise pressikonverentsFoto: Ilmar Saabas

Läinud öösel Puerto Ricos lõppenud FIBA 3x3 korvpalli maailmameistrivõistluste kvalifikatsioonil selgus Eesti koondise viimane alagrupivastane 18.-23. juunil Amsterdamis toimuvatel FIBA 3x3 korvpalli maailmameistrivõistlustel.

Eesti koondis sai viimaseks vastaseks Puerto Rico, kellega minnakse MMil vastamisi kohe avamängus.

“Puerto Rico on 3x3 korvpallis väga heal tasemel," hindas Eesti 3×3 korvpalli peatreener Siim Raudla, kelle sõnul saab Eesti koondisel eelkõige olema tegemist 201 pika ja 115 kilose lihasmäe Luis Hernandezi ning sama pika Gilberto Clavelli takistamisega.

Eesti Korvpalliliidu 3x3 valdkonna juhi Reigo Kimmeli sõnul oli MMi kvalifikatsioonisüsteem huvitava lahendusega, kus turniiri võitjat välja ei mängitud ehk reitingu järgi turniiri esimene asetus Prantsusmaa ja viimase asetuse saanud Puerto Rico omavahel finaalis ei kohtunud. “Kindlasti oleks meile olnud ebameeldivad vastased ka Prantsusmaa ja Austraalia või Tšehhi, kes esimesena jäi MM-ist eemale.”

FIBA 3x3 MM-i kvalifikatsioonist Puerto Ricos võttis osa ka Eesti naiste 3x3 võistkond, kes pidi alagrupis leppima kolme kaotusega ning play-offi edasi ei pääsenud, kirjutab basket.ee.

Maailmameistrivõistlused peetakse 18.-23. juunini Amsterdamis, Muzeumplazeni väljakul. Eesti 3x3 koondise alagrupimängud toimuvad:
18. juuni, kell 14.20 – Eesti vs Puerto Rico
18. juuni, kell 15.50 – Eesti vs Mongoolia
20 juuni, kell 11.50 – Eesti vs Ukraina
20. juuni, kell 14.20 – Eesti vs Venemaa