Eesti korvpalli 100. juubeliaasta: lahendatakse suur müsteerium, koondis saab uue särgi ja püstitatakse uus Guinnessi rekord

 (19)
Eesti korvpallikoondise pressikonverents
Korvpalliliidu president Jaak Salumets ja koondise uus särk.Foto: Jaanus Lensment

Tänavu suvel möödub 100 aastat Eesti esimesest ametlikust korvpallimängust. Korvpalliliit on juubeliaastaks põhjalikult ette valmistunud, ees ootab palju ettevõtmisi.

Silmaga nähtava uuenduskuuri läbis korvpallikoondise mängusärk - kamuflaaži mustriga sinist värvi särgiga avaldatakse austust kaitseväele.

Korvpallikoondise uus mänguvorm. Foto: Jaanus Lensment

Suurim rahvaüritus toimub 6. juunil, kui 165 erinevas Eesti kohas üritatakse püstitada uus Guinnessi rekord. Nimelt on eesmärgiks tabada ühe päevaga 100 000 vabaviset. Oma panuse saavad kõik Eesti inimesed. Tallinnas on rekordiürituse keskmeks Vabaduse väljak.

Seotud lood:

Mõni päev varem, 1. juunil, peavad Kalevi spordihallis suurejoonelise matši Gustav Adolfi gümnaasium ja Tallinna Reaalkool. Just nende õppeasutuste vahel toimus 1920. aastal Eesti esimene ametlik korvpallikohtumine. Et mängu protokoll läks kaduma, ei tea keegi, kes lahingust võitjana väljus. Nüüd, 100 aastat hiljem, pannakse paremus paika.

Soojade ilmade tulekuks tahab alaliit Tallinnas avada 3x3 korvpalli areeni, kus saaks palli patsutada ka vihmase ilmaga. Väljaku asukoht pole peasekretär Keio Kuhi sõnul veel selge, aga see loodetakse õige pea paika saada.

Aasta lõpus peaks Eestis toimuma rahvusvahelise korvpalliliidu FIBA juhatuse koosolek ja suur korvpallikonverents koos maailmakuulsate esinejatega.

Vaata ja kuula videost pikemalt, mis juubeliaastal toimib (11.25 - 22.30):