Kohtumist alustasid paremini lätlased, kes võitsid avaveerandi 22:15. Teisel veerandajal püsis vahe enamiku ajast samal tasemel, kuid viimasel minutil tabas Läti kaks kolmepunktiviset, mis tähendas poolajavileks külaliste 37:26 eduseisu.

Kolmandal veerandil näitas Eesti koondis väga ilusat mängu ja tegi kohe alguses 15:6 vahespurdi. Edasi jõudsid eestlased 50:50 viigini ja võitsid lõpuks veerandaja 30:20 (kokkuvõttes 57:56 Lätile).

Neljandal veerandil lasid lätlased meil visata vaid 8 punkti ja võitsid kohtumise 73:64. Tanel Tein tõi Eesti resultatiivseimana 14 punkti, Valmo Kriisa lisas 11, Gregor Arbet 9 ning Tarmo Kikerpill ja Vallo Allingu 7 silma. Eestit vedasid alt vabavisked — 22-st sooritusest suudeti realiseerida vaid 12 (54,5%).

Eesti oli enne Lätiga mängu saanud EM-valiksarjas ühe võidu (kodus Taani vastu 51:50) ja kolm kaotust (võõrsil Lätile 57:87, võõrsil Horvaatiale 47:76 ja võõrsil Taanile 68:69).

Eesti viimane valikmäng toimub sel laupäeval algusega kell 17:00 Saku Suurhallis Horvaatia vastu.