Eesti 3x3 korvpallurid jõudsid Kanadas ajaloolise turniirivõiduni

 (6)
Eesti 3x3 korvpallurid jõudsid Kanadas ajaloolise turniirivõiduni
Martin Dorbek Red Bull Reign Tallinna eelvõistlusel.Foto: Jan Henrik Pärnik/Red Bull Content Pool

Ööl vastu pühapäeva Torontos lõppenud Red Bull 3×3 korvpallisarja maailmaturnee finaalvõistluse võitis Eesti 3×3 tiim koosseisus Martin Dorbek, Joonas Järveläinen, Kristjan Evart ja Jaagup Toome.

Eesti alustas turniiri 10:14 kaotusega Belgia vastu, kuid seejärel võitis kindlalt Venemaa (12:7) ja Türgi (21:9) ning pääses alagrupist edasi teise vahegruppi, kirjutas tanavakorvpall.ee.


Teist gruppi alustati samuti kaotusega (5:14) koduväljaku eelist nautinud Kanada võistkonna vastu, kuid seejärel võideti Holland (13:9) ja pääseti teisena poolfinaali, kus tugeva Leedu tiimi vastu kõik õnnestus (17:12) ning saadi esimesena finaalpääse, mis tähendas juba ka rahalist auhinda.

Teises poolfinaalis üllatas Venemaa lisaajal (12:10) Eesti vahegrupi võitnud Kanadat ning B-alagrupi vastased kohtusid omavahel finaalis, kus kehtis reegel, et turniiri võidab võistkond, kes esimesena saab 21 punkti täis. Eesti ei jätnud Venemaa tiimile mingit võimalust ja 21:7 seisuga võideti Red Bull Reign 3×3 maailmaturnee ning 7000 Kanada dollari suurune peaauhind.

Red Bulli kutsel kohapeal võistlusi jälginud Eesti Korvpalliliidu 3×3 valdkonna juhi Reigo Kimmeli sõnul on tegemist Eesti 3×3 korvpallile ajaloolise saavutusega, sest Eesti ei ole varem täiskasvanute arvestuses ülemaailmset ja rahvusvahelist 3×3 korvpalliturniiri võitnud.

Seotud lood:

“Eesti näitas lõpuks aastaid õpitud 3×3 kogemust, kus lõpuks hakkasid ka 3×3 formaadis visked tabama. Saadi mõned valusad õppetunnid, kui olulisteks mängudeks võeti end kokku. Kogu turniiri kõige hullema viske tabas Joonas Järveläinen, kes alagrupis Venemaa vastu mängus väljaku nurgast palli päästes viskas selle kõrgele õhku tõi Eestile olulised 2 punkti juurde. Samas ei kahtle keegi, et kogu turniiri MVP auhinna saab tiimi kapten Martin Dorbek, kes vastastele kõige rohkem ebameeldivusi valmistas nii kaitses, läbiminekul kui ka visetel. Ma pole 3×3 kossus varem näinud, et Dorbek oleks sedasi kaugviskeid tabanud”, ütles Kimmel.

Red Bull Reign 3×3 korvpallisarjas osales sel aastal kokku 16 riiki ja rohkem kui 8500 mängijat.