DELFI VIDEO | Koondise debütant Sander Raieste: järgmise hooaja jooksul peaksin saama Hispaania passi

 (8)

Eesti meeste korvpallikoondise juurde, mis alustas valmistumist 2019. aasta maailmameistrivõistluste valiksarja suvisteks mängudeks on kaasatud ka kolm nooremat meest, kes veel mullu kuulusid U18 koondisesse.

Täismeeste vahel saavad end proovile panna Sander Raieste, Kristian Kullamäe ja Kaspar Treier.

19aastane Raieste on kaks hooaega mänginud Hispaanias Vitoria Baskonia süsteemis ja on senise arenguga rahul. "Suures plaanis nuriseda ei saa. Need eesmärgid, mis individuaalses plaanis seati, need said täidetud ja ise tunnen ka, et hooaeg läks asja ette," hindas suure koondise debütant.

Raieste jätkab Baskonias ka tuleval hooajal. Kui kaugel on põhikoosseisu pääsemine? "Ma ütleks nii, et järgmisel hooajal on võimalus debüüt teha palju suurem. Asi on kinni selle taga, et Hispaania kõrgliigas (ACB) võib mängida teatud arv välismaalasi ja järgmise hooaja jooksul peaksin ma saama Hispaania passi. See annab võimaluse juurde," selgitas Viimsi KK kasvandik. "Nuriseda ei ole millegi üle. Baskonia on hetkesisuga Hispaania TOP-2 klubi. Kindlasti olen rahul, ainuke asi on see, et kui sa lähed nii kõrge tasemega klubisse, siis on seal raskem läbi lüüa."