DELFI HISPAANIAS: Korvpalliliidu president Ratas: olin eile kuni õhtuni päris hirmul

 (8)
Jüri Ratas
Jüri RatasFoto: Siim Solman, SolmanFOTO

Korvpalliliidu president Jüri Ratas, kes täna Guadalajarasse jõudis, tunnistas, et otsus saata koondis maailmameistrivõistlusi alustavate meeskondade vastu ei sündinud kergelt.

"Koondis on saanud väga olulisi väljudeid. Mis siin salati, olin eile kuni õhtuni päris hirmul, ega koondisele 50-punktilist kaotust ju vaja polnud. Kuid olen igal juhul rahul, olime kuni lõpuni mängus," tõdes Ratas. "Mehed said tunnetada, kui kaugel see maailma tipp on. Eesti korvpalliajalikku läheb Argentinaga mäng kirja hea verstapostina."

Ratase sõnul arutati Hispaania tuuri juhatuses pikalt ning näeb nüüd, et astuti igati õige samm. "Olen veendunud, et järgmist aastat silmas pidades oli see õige otsus," leidis Ratas. "B-koondisega sel suvel välja tuleks oli mõnes mõttes riski peale minek. Kuid tagantjärgi võttes on see igati õige samm olnud."

Ratas avaldas lootust, et koondislased suudavad siit koju ka mõne võiduga naasta, kuid ei pea seda suurimaks eesmärgiks. "Anname endale siiski aru, et me mängime meeskondade vastu, kes ei hakka järgmisel nädalal mängima EM-i, vaid MM-i. Aga loomulikult loodan ma iga mängu eel, et võtame võidu."