Delfi esitleb: katked Martin Müürsepa peagi ilmuvast raamatust vol 5

 (2)
Delfi esitleb: katked Martin Müürsepa peagi ilmuvast raamatust vol 5
Foto: Andres Putting

Martin Müürsepa värvikirevast elust ja sportlaskarjäärist ilmub detsembri algul raamat. Autoriks Mart Soidro. Delfi lugejatel on hea võimalus teose sisuga põgusalt tutvust teha, kuna avaldame sel nädalal, iga päev, ühe katke raamatust.

Katkend raamatust:

„LÄKSIN VÕISTLUSTELE NEOONROHELISE ÜLIKONNAGA “

Pärast kollanokkade laagrit üüris Müürsepp endale Key Biscayne`i väikesaarel 3-toalise korteri. Samas 12-korruselises paneelmajas elas ka meeskonnakaaslane Predrag Danilović.

„Troopilisse rohelusse uppuv saar on maailmas tuntud iga-aastase prestiižika tenniseturniiri poolest (Miami Open) ja asub kesklinnast 15-20 minutilise autosõidu kaugusel. Müürsepa hinnangul paras vahemaa, et linnakärast eemale jääda. Kesklinna pääseb saarelt mööda neljarealist sirget kiirteed üle laia silla, millel juhid gaasipedaalile armu ei anna. Juba kaugelt hakkavad silma hiljuti kerkinud kõrghooned, mis tõsi, ei võistle kõrguses New Yorgi pilvelõhkujatega. Miami mereäärne asukoht, lopsakad palmid ja vilgas ööelu meelitavad sinna paljusid kuulsusi. 400 000 elanikuga linna vaatamisväärsuste hulka kuuluvad ka meelelahutustähtede Madonna ja Sylvester Stallone`i lossid,“ kirjeldas ajakirjas Favoriit oma külaskäiku meie NBA-mehe juurde Veiko Visnapuu.

Eesti ajakirjanikel oli küllaltki lihtne välja uurida, et Müürsepp saab kolmeaastase lepingu eest 1,8 (teistel andmetel 2,025) miljonit dollarit, sellest esimesel aastal 391 360. „Müürsepal moodustab enese vabaksostmiseks kulunud summa (250 000 dollarit) 64 protsenti esimese aasta palgast,“ arvutas Andrus Nilk.

Seotud lood:

Küll arvutab! Kusjuures see summa pole õige. Võtsin 500 000 pangalaenu, mille kolme aasta jooksul tagasi maksin. 26. septembril tegin endale väikese sünnipäevakingituse ja ostsin džiibi. Chevrolet Tahoe.

Mingi aeg hiljem tekkis majapidamisse ka üks Mercedes ja Martini ema Eestimaal muutus murelikuks: „Miks tal küll kahte autot vaja on?“

„Siin on kõigil neid vähemalt kaks,“ oli pojal vastus varnast võtta.

Gert Hendrikson: „Martinil on võime sulanduda igasse keskkonda. Kui ta mängis NBA-s, sõitis ta äriklassis ja omas viitteist ülikonda, sest seda nägi ette hea tava. Ta pidi minema autoesindusse ja ostma endale kalli auto, sest muidu ei oleks teda tõsiselt võetud.“

Riietumisreeglid on kõigil meeskondadel erinevad. Näiteks New Jersey Netsis ja Los Angeles Clippersis võisid mehed tulla mängudele ka teksastes, aga Heatis ja hiljem Mavericksis oli see välistatud. Tuli muretseda endale palju ülikondi, sest NBA-s pannakse kohe tähele, kui sa näiteks tuled mängule teist korda järjest sama ülikonnaga.

Pealtvaatajad saavad kohe aru, et mis sest jobust ikka tahta, kui ta sama ülikonnaga juba jälle varumeeste pinki nühib.

Kui mängisin Dallases, läksin esimest ja viimast korda mängule neoonrohelise ülikonnaga. Ülejäänud meeskond ootas juba bussis ja hakkas minu ülikonda nähes kõva häälega naerma. Aga õnneks tuli minu järel Derek Harper, vana kooli mees, kaabu peas ja kullast lõvidega läikiv Versace siidisärk seljas ja ütles: „Martin, ära tee neist välja! Nad ei tea, mis asi on mood. Meie teame.“