BLOGI | VÄGEV VÕIT! Kalev/Cramo šokeeris Saku suurhallis tugevat Kaasani Unicsit

(83)
Korvpall KalevCramo vs BC Himki
Kalev/Cramo mängijad Sander Raieste ja Martin Paasoja.Foto: Jaanus Lensment

BC Kalev/Cramo korvpallimeeskond jätkas VTB Ühisliiga hooaega võidukalt, Saku Suurhallis oldi üle Venemaa tippklubist Kaasani Unicsist 85:63!

Kalev läks mängule vastu hea emotsiooni pealt, sest teisipäeval alistas meeskond võõrsil mõnevõrra üllatuslikult Nižni Novgorodi 76:74.

Täna võitis Kalev/Cramo esimese veerandi 22:21, poolajaks oldi ees juba 49:29. Teisel poolajal ei pääsenud EuroCupil mängiv Unics kordagi ohtlikult lähedale ja viimastel minutitel said Kalevi poolehoidjad juba lustida.

Võitjate resultatiivseim oli Aigars Škele 15 punktiga, Kristjan Kangur lisas 14 punkti, 9 lauapalli ja 5 resultatiivset söötu. 14 punkti viskasid ka Kyle Vinales ja Sander Raieste. Unicsi poolelt vastasid Valeri Lihhodei, Alex Tyus ja Jamar Smith 10 punktiga.

Vaata kogu statistikat SIIT!

Ühisliiga tabeliseis, kus Kalev/Cramo tõusis koguni kolmandaks:

Standings provided by Sofascore LiveScore

Kalev/Cramo eest oleks Ühisliiga-debüüdi pidanud tegema Jamaica päritolu Briti keskmängija Ryan Richards, kes võidumängus Nižni üle ei saanud viisaprobleemi tõttu mängida. Reedel vigastas ta aga treeningul säärelihast ja läks haiglasse uuringutele.

Kalev/Cramol jääb oktoobris Ühisliigas pidada veel kaks kohtumist, kodus Peterburi Zeniidiga (21.10) ja võõrsil Permi Parmaga (26.10).

Kalev/Cramo - Kaasani Unics
Mäng läbi, Kalev võitis 85:63!
Poolteist minutit lõpuni ja käib lõppskoori vormistamine, seis on 81:60.
Kangurilt korvi alt kaks punkti juurde ja see mäng on tehtud! 75:52 ja kolm minutit lõpuni.
Unicsi Valeri Lihhodei paneb järjest kolmeseid mööda ja aega aina kulub. Viis minutit lõpuni, 73:48.
Jõesaar toob ka koos veaga korvi ja nüüd võib juba öelda, et Kalev on võidule lähedal. Seitse minutit lõpuni ja edu on 72:48.
Raieste raiub pealt ja vahe käriseb 23 punktini! 67:44.
Kolmas veerandaeg on läbi ja seis on endiselt meeldiv, 62:42.
Vinaleselt ka kolmene ja 62:40!
Sten Sokk lõpetab Kalevi teise punktipõua sel veerandajal, minut enne perioodi lõppu on seis 59:40 Kalevi kasuks.
Jamar Smith tabab kolmese, edu väheneb 54:36 peale. Kolmanda veerandi lõpuni jääb neli minutit.
Škele ja Dorbeki korvid viivad Kalevi 54:31 ette!
Kalev pole kolme minutiga ühtegi punkti visanud, aga ka Unics on rünnakul peamiselt eksinud. 49:31.
Algas teine poolaeg.
Kalevile on 10 punkti toonud nii Škele kui ka Kangur, 8 punkti on Raieste arvel.
Poolaeg lõppeb päris uskumatu tulemusega, Kalev võidab selle 49:29!
Kolm minutit poolajani ja Kalevi edu paisub aina suuremaks, 44:27.
Unics on nii rünnakul kui ka kaitses täiesti hädas, Kalev juhib 41:25.
Raiestelt ilus läbimurre otsa ja vahe läheb kahekohaliseks! 34:23, poolajani seitse minutit.
Kanguri jalad paistavad täna päris noored, temalt 2+1 ja Kalev on juba 32:23 ees!
Sander Raieste teine tabav kolmene viib kalevi 27:23 ette.
Kogenud Konstantios Kaimakoglou tabab veerandi viimasel sekundil kolmese, aga Kalev võidab esimesed kümme minutit 22:21.
Kaks minutit esimese veerandi lõpuni, Kalev on ees 17:15.
Kalevi edu suureneb veelgi, Kangur tabab korvi alt, seis on 12:6. Unics võtab aja maha.
Kitsingu kolmesed viivad Kalevi 8:6 ette.
Skoori avab Unicsi venelane Valeri Lihhodei, kes tabab esimesel rünnakul kolmese.
Kalevi algviisik: Kyle Vinales, Martin Dorbek, Aigars Škele, Kristjan Kangur, Kristjan Kitsing.
Kalev/Cramo abitreener Indrek Reinbok ütles Kanal 12 otse-eetris, et uus leegionär Ryan Richards vigastas reedel õhtul treeningul säärelihast ja läheb haiglasse uuringutele. Täna britti seega väljakul ei näe.
Tere õhtupoolikut, korvpallisõbrad! Kalevi ja Unicsi mängu alguseni on jäänud pisut üle 15 minuti.