Bermuda valitsemisaeg lõppes: Saaremaa "hundid" võitsid Saarte mängudelt kulla

 (3)
(Üli)kaugviskekahur Mario Paiste
(Üli)kaugviskekahur Mario PaisteFoto: Eero Vabamägi

Loode-Prantsusmaa lähistel paikneval Briti valdustesse kuuluval Jersey saarel kestvatel ülemaailmsetel Saarte mängudel olid saarlased reede õhtuks võitnud 20 medalit, neist seitse kuldset. Üks viimaseid ning samas ka kaalukamaid on kuld meeste korvpallis.

Saarlased lõpetasid sellega Bermuda valitsemisaja. Nad olid võidukad olnud kolmedel mängudel järjest.

„Yeeeeeeiiiiiiiii...“, kõlas meeskonna kogenuima Raigo Sooäre lakooniline kokkuvõte Jersey’lt Facebookis finaali kokkuvõtteks, ning see ütleb küllap kõik. Bermuda sunniti alistuma 80:69. Olgu lisatud, et Saaremaa võistkond on moodustatud Eesti meistrivõistluste esiliigas osaleva Kuressaare BC Hundid/ASSA Abloy meeskonna baasil, lisaks aste kõrgemalt Mario Paiste.

Konkurente oli Saaremaal kaheksa, viimaseks ehk üheksandaks jäi Fääri saared. Saarlaste esikohta ei saa kuidagi alahinnata, sest lisaks Bermudale on lähiajaloos kullavõitu nautinud ka Menorca, kes kuulunud Hispaania kõrgliigasse ning Rhodos, mille esindusklubi mängis mullu Kreeka liiga poolfinaalis.

Palju õnne saarlastele! Kullameeskonda kuuluvad Urmas Oja, Tauno Selberg, Mario Paiste, Kristo Teder, Ats Pildre, Siim Pildre, Taavi Tõnus, Marko Ool, Indrek Õunpuu, Egert Väinaste ja Allar Raamat.