Audentese noori korvpallureid hakkab koolitama Howard Frier

 (12)
Howard Frier
Howard FrierFoto: Tanel Meos

Eesti korvpalliliit teatas, et, et organisatsiooniga liituvad Howard Frier ja Raido Roos. Esimene neist asub tööle Audentese Spordigümnaasiumi poiste korvpalliosakonna treenerina ning teine alaliidu koondiste juhina.

Korvpalliliidu presidendi Jaak Salumetsa sõnul on mõlema mehe näol tegemist kogenud korvpalliasjatundjatega, kes näinud spordiala erinevaid tahkusid. „Howard Frier on tõestanud ennast nii mängija kui treenerina. Juba aastaid on ta lisaks noortega tegelemisele jaganud paljudele Eesti tippkorvpalluritele individuaalse töö osas näpunäiteid. Tema kogemuste pagas ja teadmised tulevad kogu Maarjamaa korvpallile ainult kasuks.“

Frier omab üle 25 aasta kogemusi nii sportlase kui treenerina. Mängijana on ta kroonitud kahel korral Eesti meistriks (2005 ja 2006). Aastal 2005 nimetati Frier Eesti korvpalli meistriliiga kõige väärtuslikumaks mängijaks. Ta on kolmel korral valitud naiste meistriliiga aasta treeneriks (2015, 2016 ja 2017). 2001. aastal omandas ta Colorado Ülikoolis bakalaureusekraadi kommunikatsioonijuhtimises.

Seotud lood:

Nii mängija kui treenerina Eesti meistriliigas kogemusi saanud Roos on Salumetsa hinnangul koondiste juhi kohale hea valik. „Olles meie noortekoondiste juures juba vana kala, on Raidol hea arusaam, kuidas neid asju ajada. Samuti on tal erinevate projektide juhtimise ja spordialaliidus töötamise kogemus. Kindlasti on ta meile väärt täiendus,“ rääkis Salumets.

Roos mängis aastatel 2002-2015 Eesti meistriliigas. Treenerina on ta töötanud alates 2009. aastast. Alates 2010. aastast on ta Heategevusliku Teatejooksu Talllinna võistluse korraldaja. Omab kogemust erinevate kergejõustikuvõistluste korraldamisel. Eelmisel suvel oli Roos Eesti noormeeste U20 korvpallikoondise peatreener.

Mõlemad mehed asuvad tööle 2. septembril.