Audentese neiud said silma pähe, Liepaja andis TÜ/Kalevile õppetunni

 (2)
Korvpalli naiste Eesti-Läti Ühisliiga esitlus
Korvpalli naiste Eesti-Läti Ühisliiga esitlusFoto: Priit Simson

Naiste Eesti-Läti Ühisliigas teenisid Eesti võistkonnad täna ühe võidu ja ühe kaotuse. Võiduarve avas sedapuhku Audentese SG/Noortekoondis, suure kaotuse pidi Läti turnee teises mängus vastu võtma Tartu Ülikool/Kalev.

TÜ/Kalev, kes eile oli Riias alistanud kaotusseisust Läti U16 võistkonna 72:57, kohtus täna favoriitide hulka kuuluva Vega1/Liepajaga, kel sarnaselt 1182 Tallinnaga on tabelis tänase järel neli võitu ja üks kaotus. Liepaja, mille rivistusse kuulub mitu staari mullusest SK Cesise naiskonnast, alistas Tartu esinduse suurelt 96:47 (51:24).

Liepaja võitis laua 49-30, korvisöödud neile 28-10, pallikaotusi oli Tartul koguni 34 Liepaja 18 vastu. Kahepunktivisked Liepajale 48 vs 34 %, kolmesed 41 vs 40 %, vv 86 vs 45 %.

Nele Laurimaa tõi TÜ/Kalevi parimana 16+4lp, Johanna Eliise Teder 13+6+2 ning Helena Saar 5+5+2. Lätis puudus TÜ poolel teatavasti võitskonna liider Kadri Uiga. Vastaste resultatiivsemad olid: Kristina Petermane 19+11lp, Daiga Line 18p, Kristine Silaraja 18+9+7 ja Ieva Vitola 16+7+2.

Lätist koju ühe võidu ja kaotusega tulnud TÜ kogeuim Nele Laurimaa ütles täna hommikul Basket.ee le, iseloomustamaks tiimi siseelu: "Naiskond on tõesti kõvasti noorenenud. Eks võistkonnas on noortele omaseid arusaamatusi ka, aga valdavalt on emotsioonid head. Tööd tuleb teha kõvasti, aga mul on hea meel, et noored tahavad sellisel kõrgel tasemel mängida ja endaga vaeva näha. Vahel on näha, et päris korralikult ei suudeta olulistele asjadele keskenduda (nagu viimases mänguski), aga küllap see tuleb osalt ka kogemusega. Selles suhtes ei saa ühtegi halba sõna öelda – kõik mängijad tahavad mängida ja treenivad isuga."

********

Audentese SG võttis vastu sel hooajal autsaiderite gruppi kuuluva SK Cesise – mulluse liiga hõbedanaiskonna. Ning võitis 66:59 (29:33). Teine poolaeg kuulus 11 silmaga Noortekoondisele.

„Oli võrdsete heitlus – mõlemapoolselt noorte koosseisude omavaheline paremuse selgitamine, milles meie täna peale jäime. Ütleks et päris korralik, heatasemeline mäng: oli praaki, oli õnnestumisi, oli traagikat, oli hea lõpp - seega, üldiselt jään rahule. Võit teeb rõõmu ja siit on palju parem edasi minna,“ selgitas Jaanus Levkoi Noortekoondise peatreener.

Levkoi lisas: „Murrang toimus meie kasuks siiski alles neljandal veerandil. Saime rünnakul tehtud loogilised visked, normaalsed lahendused. Juhtivad mängijad tegid ka teisel poolajal oluliselt parema mängu kui esimesel. NäiteksSandra Tael (pildil) teisel poolajal lahendas ometi õnnestunult ja korralikult oma asjad ära. Muuseas, ka vastaste noor peatreener oli õnnelik, öeldes, et suutsid tänavuse hooaja parimat mängu näidata just meie vastu...“

Laud AUD-le 45-43, korvisöödud AUD-le 19-9, pallikaotusi oli AUD-l 21 Cesise 16 vastu. Kahesed vastase kasuks 45 vs 38 %, kolmesed AUD-le 35 vs 13 %, vv AUD-le 65 vs 41 %.

Sandra Tael tõi 19+5+4, Mariann Adelbert 14+6+3, Annabel Aer 12+3+2, Janne Pulk 8+2+3 ning Kätrin Varik 5+2+4. Anete Erdmane tõi Cesise kasuks 14+6lp.