Atso Matsalu valiti Eesti Korvpallikohtunike Kogu juhatajaks


Atso Matsalu valiti Eesti Korvpallikohtunike Kogu juhatajaks
Atso MatsaluFoto: Ilmar Saabas

Eile toimunud Eesti Korvpallikohtunike Kogu (EKKK) juhatuse korralisel koosolekul valiti juhatuse esimeheks pikaajalise kogemusega korvpallikohtunik Atso Matsalu.

Matsalu asub vastutama kommunikatsiooni ja juhatuse töö juhtimise eest. Eelmine juhatuse esimees Tanel Suslov jätkab Eesti Korvpalliliidu (EKL) kohtunike komisjoni liikmena, samuti EKL-i juhatuse liikmena. Eesti Korvpallikohtunike Kogu juhatuse nimel on Eesti Korvpalliliidule edastatud uute tasude ettepanek hooajaks 2015/2016.

Matsalu sõnul on tal tegu juba tuttava tööga. „Olin samal ametikohal juba 4-5 aastat tagasi. Probleemid on aja jooksul muutunud ja lahendusteed niisamuti. Tuleb lihtsalt otsast peale hakata,“ lisas Matsalu.

Lisaks Matsalule alustavad uute liikmetena tööd Kirsti Leppik ja Jegor Mitrofanski. Eelmisest juhatusest jätkavad Rain Rannamets ja Janek Saluse. Uus juhatus on seadnud oma esimesteks prioriteetideks EKKK identiteedi parendamise, täiendavate vahendite leidmise, väljaku- ja lauakohtunike tasude tõstmise ning koolituse tõhustamise.

Matsalu karjäär korvpallis algas 1987 aastal. 1989 alustas ta Eesti Meistrivõistluste kohtunikuna, alates 1992 aastast sai ta rahvusvahelise kategooria kohtunikuks. Selles rollis on ta osalenud kahel Euroopa Meistrivõistluste meestekorvpalli finaalturniiril ja kahel Universiaadil. Alates 2009 aastast on Atso Matsalu rahvusvahelise kategooria korvpallikomissar.