Belgias ootab Royal Castors Braine teadupärast ärevusega 4. veebruaril Eurocupi veerandfinaali avamängu Türgimaal Mersiniga. Enne seda tuleb pidada veel üks kohtumine koduliigas. Aga laupäeval võideti kodus Tulikivi Deerlijk lausa 105:35 (60:19). Braine’i ja selle peatreenerit Ainars Zvirgzdinsit iseloomustab see, et kohtumine mängitakse ka eduseisus „lõpuni“.

Merike Anderson oli väljakul oma tavapärase keskmise – 21 minutit, kuid ületas muus osas keskmised näitajad – 21 punkti ja viis lauapalli, lisaks üks korvisööt. Kahesed 5/5, kolmesed 7/2, vabavisked 8/5. Lisaks kaks viga, kaks vaheltlõiget, üks blokk ja kaks pallikaotust.

II Bundesligas oli Bambergil sedakorda kergem päev, kui kodus alistati München Baskets 75:42 (42:19). Liisi Sokman tegi enda kohta pisut erandliku mängu, tuues vähem punkte ja andes rohkesti korvisööte: kirja läks 10p+2lp+7rs. Visked 5/2, kolmesed 3/2. Lisaks neli viga ja kaks vaheltlõiget.

Ele-Riin Tammiku Kaunase Hoptrans-Sirenos võtab täna kodus vastu Klaipeda Fortuna, tabelis ollakse vastavalt kuues ja neljas.

Kasemägi parandas näitajaid
USAs on jaanuarikuus aktsioonis Trine Kasemägi (Eckerd College) ja Rosemary Rits (Howard College), Jane Svilberg (Broward College) ei ole pärast detsembri algul saadud hüppeliigese vigastust mängudes osalenud.

Esmalt „triitonite“ ja Trine Kasemägi tegemistest Floridas. Eckerd C. võitis vahepeal kaks ja kaotas ühe mängu: 17.01 võideti kodus Rollinsit 75:63 (Kasemägi 19+10lp, visked 13/9), 21.01 võideti võõrsil Saint Leo’d 52:45 (Kasemägi 9+7, visked 8/3) ning 24.01 kaotati kodus Barry’le 44:53 (Kasemägi 16+7, visked 10/7).

Eestlannast keskmängija näitjad on soliidsed: 22,4 minutit, 12,2 p+5,2lp+0,0rs. Tabavus kahestel 60 %, kolmesed 37,5 % ja vv 81,4 %. Eckerd C on võite-kaotusi 14-4.

Rosemary Rits (Howard College) katkestas oma kaotusteseeria 19.01, mil pärast viit kaotust alistati kodus Victoria 61:33. Rits tõi 26 minutiga 11+6lp (10/5); 22.01 kaotati võõrsil New Mexico Junior C.-le 37:65 (Rits 6+4+1, visked 11/3). 20 mängu keskmised on tal 7,8+4,6+0,8, tabavus 39%/27,3%/61%.