Alar Varrak: meeste jalgades pole enam sellist jõudu nagu mõned nädalad tagasi

 (26)
jõutsükkel plaanitakse teha aasta lõpus
Kalev/Cramo, Alar Varrak
Alar VarrakFoto: Martin Dremljuga

Euroopa korvpalliklubidel on parasjagu käsil hooaja tihedamad nädalad, mänge on palju nii kodu- kui ka rahvusvahelistes liigades. BC Kalev/Cramo peatreener Alar Varrak nendib, et tihe mängugraafiku tõttu on meeskonna hoog raugenud.

Kalev on saanud VTB-s ja EuroCupil kokku neli kaotust järjest. Esmaspäeva öösel kell 3 saabus meeskond koju Venemaa "turneelt", kus tuli vastu võtta kaks kaotust - alla jäädi nii Kaasani Unicsile kui Peterburi Spartakile.

"Meie vormikõver hakkas allapoole liikuma juba enne Venemaa reisi. Sellist powerit, nagu oli mõned nädalad tagasi, enam pole," tõdes Varrak. "Samas, kui välja arvata kohtumine Unicsiga, siis ega me tegelikult väga halvasti pole mänginud, ka Spartaki vastu püsisime pikalt punkt-punkti mängus."

"Praeguse tiheda mängugraafikuga pole meestel kerge emotsionaalselt ega füüsiliselt. (Armands) Škele äraminekuga on kasvanud eriti just tagameeste koormus." Muide, lätlase asendaja Curtis Stinson peaks Eestisse saabuma täna õhtupoolikul.

"Tegime suvel kõva füüsilise ettevalmistuse ja enne EuroCupi mängu Skopjega (6. november) nädalase jõutreeningu perioodi." Taolise 8-9 päevase tsükli plaanib meeskond teha uuesti jõulude ajal, mil mänge pole. "See tähendab muidugi seda, et jõuludel saavad mängijad puhata vaid üks-kaks päeva," sõnas Varrak.

Juba homme seisab Kalevil EuroCupil ees põhimõtteline lahing, kui Saku suurhallis võõrustatakse makedoonlasi. Kalev ja Skopje jagavad kaks vooru enne alagrupiturniiri lõppu eelviimast kohta, seega tuleb homse mängu kaotajal leppida suure tõenäosusega alagrupis viimase kohaga.