Kolmanda veerandi keskel korraks 11 punktiga kaotusseisu jäänud Rock keeras mängu enda kasuks otsustaval kümnel minutil, mis võideti ülekaalukalt 31:13. Väga võimsa teise poolaja teinud grusiinlane Georgi Tsintsadze toetas Tartu meeskonda 25 punktiga.

Rocki poolfinaalvastane on 18. aprillil algaval Final Four turniiril lätlaste Riia Barons, kes võitis tänases otsustavas veerandfinaalis KK Zagrebi 96:91. Teises poolfinaalis mängivad Küprose meeskond Proteas EKA AEL ja belglaste Dexia Mons-Hainaut. Kohamängud on EuroCupi finaalturniiril 20. aprillil.

Mängu reportaaž:
Rock domineeris avaveerandit, juhtides eeskätt tänu Tanel Teini ja Janar Taltsi resultatiivsele mängule tervet esimest kümmet minutit. Seitsme minuti järel oli Talts toonud 7 ja Tein 6 punkti ning Rock juhtis 15:11. Avaveerandi võitsid tartlased lõpuks 20:15. Tein oli visanud juba 9 punkti.

Teine veerand algas tartlastele ebaõnnestunult — külalised tegid nelja minutiga 14:5 vahespurdi ja asusid juhtima 29:25. Neli minutit enne poolaja lõppu juhtis Permi klubi 37:31, külalised olid kahepunktiviskeid tabanud 80%-ga (15-st 12). Tartlastel oli vastav näitaja 47%.

Muutust ei tulnud mängu ka poolaja viimastel minutitel ja Ural Great alustas kohtumise teist poolt 47:40 eduseisus. Tartlaste kehv kaitsemäng lubas külalistel teisel veerandil visata 32 punkti. Rocki parim oli siiani olnud hästi tabanud Tein 13 punktiga.

Kolmanda veerandi alguses tabas EuroCupi tähtede mängu algkoosseisu valitud Georgi Tsintsadze kaks vabaviset ja Marek Doronini tabava kolmese järel olid tartlaste kaotusnumbrid 45:47. Kui mängitud oli neli minutit vähendas Tsintsadze teine järjestikune tabav kolmepunktivise Rocki kaotusnumbrid 53:54-le. Järgneva viie minutiga hoidsid külalised tartlased kuival ja suurendasid oma eduseisu 64:53-le. Ameeriklane Brindley Lambert Wright oli visanud Ural Greati eest 13 punkti. Tartlastel oli koduhallis 15-st kolmepunktiviskest tabanud vaid 5.

Otsustavale veerandile mindi külaliste 64:58 eduseisus. Lauavõitluse olid siiani võitnud venelased 26:22, nende kahepunktivisete tabavus oli olnud koguni 71% (Tartul 48%).

Tsintsadze kahene ja Gert Kullamäe esimesed punktid (kolmene) vähendasid otsustava veerandi alguses tartlaste kaotusnumbrid 63:64-le. Tsintsadzele tehtud ebasportliku vea järel tabas grusiin mõlemad vabavisked ja Tartu pääses üle pika aja taas juhtima — 65:64.

Ural Great ei suutnud tartlaste kaitset lahti muukida ja püsis esimesed neli minutit kuival. Taltsi pealtpaneku järel oli Rock teinud neljanda veerandi alguses 11:0 vahespurdi ja juhtis 69:64.

Neli minutit enne mängu lõppu tabas Talts 3-punktilise rünnaku lõpuks vabaviske ja Rock juhtis 74:68. Kaks ja pool minuit enne lõpusireeni tõi Tsintsadze oma 19-nda punkti ja viis Rocki 79:71 juhtima.

Tanel Teini tabavad vabavisked viisid 1.20 enne lõppu Rocki 81:73 juhtima. Ural Greati ebaõnnestunud rünnaku järel oli tartlaste võit sisuliselt selge. Lõpuks vormistati tartlaste võidunumbriteks 89:77. Tsintsadze viskas täna Rocki resultatiivsemana 25 punkti, Tein lisas 15 ja Talts 13 punkti.