Aivar Kuusmaa selgitab Fifolti lahkumise tagamaid

 (34)
Tyco Rapla peatreener Aivar Kuusmaa
Tyco Rapla peatreener Aivar KuusmaaFoto: Siim Solman

Rapla TYCO peatreener Aivar Kuusmaa oli nõus selgitama meeskonna keskmängija, sloveen Žiga Fifolti ootamatut lahkumist. Kuusmaa jutust kooruvad välja huvitavad nüansid ning etteruttavalt võiks öelda, et mingis mõttes oli Fifolti äraminek võit mõlemale poolele.

Aga millest siis erimeelsused tekkisid? Kõneleb Aivar Kuusmaa: "Initsiatiiv äraminekuks tuli mängija agendi poolt. Mida kõike ta põhjuseks ei toonud - mänguaeg limiteeritud, ei saa teha keskmiselt 15 viset kohtumises jne. Lisaks lubas agent, et Fifolt mängib kolme aasta pärast Euroliigas. Eks saame näha. Kui nad leidsid uue klubi, mis neile paremini sobib, siis õnn kaasa. Rapla pole kindlasti paik, kus kedagi jõuga kinni hoitakse. Eriti selliseid mehi, kes ei näita välja põlevat soovi paremaks saada. Me hakkasime pärast teatud momente Fifoltiga tegema lisatreeninguid. Ju talle ka see ei sobinud, sest trennid olid rasked. Sellelt pinnalt võisid sloveenil samuti tekkida lahkumise soovid."

Kas Fifolti lahkumine tähendab kiirkorras lisajõu toomist? "Kuna meil on detsembris vaid kolm kohtumist, siis enne Jõule me vaevalt kedagi meeskonna juurde toome," andis Kuusmaa aimu, et tulist kiiret võõrmängijate hankimisega pole. "Aga oleme stardivalmis. Pakkumisi on päris palju ja mitmedki väga huvitavad. Ka NBA klubidest viimasel hetkel välja praagitud mehed on jäänud silma," täpsustas Rapla peatreener.