Aivar Kuusmaa: HITO ridades on mitu huvitavat mängumeest

 (14)
Aivar Kuusmaa Kalev/Cramo peatreeneri toolil, korvpall
Foto: Tanel Meos

G4S korvpalli meistriliigas debütandi KK HITO üle 46-punktilise võidu (104:58) saanud BC Kalev/Cramol käis üle pika aja väljakul leegionär Ty Abbott, kes sai mänguaega koguni 27 minutit. Põlvetraumast paranenud tagamängija kontosse kogunes 13 punkti ja 2 korvisöötu.

Aivar Kuusmaa: "Ma kiidaks vastaseid. Nad mängisid südilt ning võitlesid hingega, mida eriti hästi näitab esimese poolaja lauavõitlus. Seal on mitu huvitavat mängumeest. Oma mehed täitsid asju nagu me tahtsime. Kahjuks tegi meie vabaviske protsent mind kurvaks,“ sõnas Kuusmaa.

Kalev/Cramo vabavisete protsent oli vaid 54 (18/33), laud võideti 48-31. Ise saadi 19 ja HITO-l lubati võtta 13 ründelauda.

„Komplekteerituse vahe on suur. Mängijad said kohtumisega tunde, kuidas tipus mängitakse,“ rääkis KK HITO peatreener Priit Sternhof.

Kohtumise resultatiivseim oli Gary Wilkinson 22 punktiga. Talle järgnes rohkelt jõulisi pealtpanekuid pakkunud Frank Elegar 21 punkti ja 10 lauapalliga. Toomas Raadik ja Tyshawn Abbott lisasid mõlemad 13, Gert Dorbek 12 ja Bamba Fall 11 silma. KK HITO suurimad korvikütid olid Siim Laur ja Sander Saare vastavalt 15 ja 12 punktiga.