Aet Süvari aitab Eesti naiste 3×3 korvpalli viia Tokyo olümpiamängudele


Aet Süvari
Aet SüvariFoto: Priit Simson

Tuntud ja tunnustatud Eesti spordiajakirjanik Aet Süvari on otsustanud kaasa aidata projektile, mille eesmärk on viia Eesti naiste 3×3 korvpalli koondis 2020. aasta Tokyo olümpiamängudele.

Süvari pani selleks kokku ERRi 3×3 naiskonna, kus lisaks temale mängivad 20. jaanuaril Audentese spordihallis toimuval naiste turniiril ka Külli Friedemann, Laura Jaansen ja Liisi Rist.

“3×3 korvpallis hindab Rahvusvaheline Korvpalliliit (FIBA) nii ala populaarsust kui sellel saavutatud tulemusi. Olümpiale pääseb vaid 8 riiki, kellest pooled selguvad 1. novembril FIBA reitingutabeli alusel ja 4 riiki 2020. aasta mais-juunis toimuvatelt olümpia kvalifikatsiooniturniiridelt,” ütles Eesti Korvpalliliidu 3×3 valdkonna juht Reigo Kimmel, kelle sõnul aitab spordiajakirjanike osalus antud projektis kaasa ala populariseerimisele eelkõige naiste seas.

“Tänase seisuga on meil üle 125 naise juba esimestest etappidest osa võtnud, kuid kokkuvõttes loeb 100 naise tulemus ning eelkõige see, kas igal etapil osaleb vähemalt 12 võistkonna jagu tiime," hindas Kimmel.

“Mul on väga hea meel, et eelkõige jalgpallisõbrana tuntud ajakirjanik ei ole eesmärgiks võtnud 3×3 korvpalli propageerimist ainult spordiuudiste kajastamise läbi, vaid annab ka oma isikliku panuse turniiridel osalemisega," lisas Kimmel, kelle sõnul tuleb naistel FIBA reitingutabeli alusel olümpiapääsme saamiseks lisaks kohalikele turniiridele tuua ära head tulemused ka 2019. aasta 3×3 maailmameistrivõistlustelt, 3×3 Euroopa meistrivõistlustelt, naiste 3×3 World Tourilt ning 2019. aasta juunis toimuvatelt Euroopa mängudelt.

Eesti Korvpalliliidu algatusel toimub juba lähima kahe kuu jooksul vähemalt 10 naistele mõeldud 3×3 turniiri. Vastavalt FIBA reeglitele läheb igal mängijal 1. novembril arvesse 9 parema 3×3 turniiri tulemus. TOP100 mängija tulemuse arvestuses selgub ka Eesti 3×3 reiting, milles naiste arvestuses on Eesti eesmärk jõuda 1. novembriks 2019 maailma nelja parema sekka, kes saavad otsepääsme Tokyo olümpiale.

“Usun, et sel aastal saame mõnele naiste 3×3 turniirile ka Anu Sääritsa osalema, kuid juba Aet Süvari ja Eesti Rahvusringhäälingu võistkonna osalus aitab kaasa sellele, et kõik ka korvpallimängu juba unustanud naised näevad võimalust selle ala juurde tagasi tulla," võttis EKLi 3×3 valdkonna juht teema kokku.