17-aastane Anna Gret Asi valiti Balti liiga kuu parimaks mängijaks


Baltic Sea Basketball Cup
Anna Gret AsiFoto: Jaanus Lensment

Tartu Ülikool/Kalevi ja Eesti korvpallinaiskonna 17-aastane tagamängija valiti Douglas Balti liiga oktoobrikuu kõige väärtuslikumaks mängijaks.

Asi kogus rehekuul peetud kolmes mängus keskmiselt muljetavaldavad 27 punkti, 7 lauapalli ja viis korvisöötu. Tema koduklubi Tartu võitis kolmest mängust kaks.

Tartlanna võimekus pole korvpallisõpradele enam ammu mingi üllatus, kuid tänavuse hooaja enesekindluse võtmeks peab Asi julgust. "Ma ei karda eksida. Ühel või teisel viisil tuleb eksimusi alati ette, kuid teen omad järeldused ja püüan neist õppida. Kõik hakkab peast pihta."

Suvel leidis Asi tasakaalu puhkamise ja treenimise vahel ning usub, et sellest oli kasu. "Mu eesmärk mängijana on igas mängus anda oma parim ja nautida iga hetke väljakul. Tahan alati õppida midagi uut," lisas ta.

Enim arengut vajab neiu hinnangul kaitsemäng ja füüsis, kuid õigete otsuste tegemine väljakul läheb mäng-mängult ja trenn-trennilt paremaks.

Järgmise kohtumise Balti liigas peab Tartu juba sel pühapäeval, kui kell 16 võõrustatakse Liepaja naiskonda. Eesti koondise särgis näeb värkset Douglas liiga MVP-d juba järgmise nädala lõpus, kui meie rahvusnaiskond võõrustab 2021. aasta EM-valikmängus kolmekordset Euroopa meistrit Venemaad. Pall pannakse TalTechi spordihoones mängu kell 18.30 ja pileteid saab osta kohapealt.