1182 Tallinn asus naiste finaalseeriat juhtima


1182 Tallinn vs Tallinna ülikool
1182 TallinnFoto: Tanel Meos

Täna kohtusid Eesti naiste korvpalliliiga kolmandas finaalmängus Audentese Spordihoones 1182 Tallinn ja Tallinna Ülikool. 1182 Tallinn võitis 81:67 ja asus kullaseeriat mängudega 2:1 juhtima.

Võitjate parimad olid Pirgit Püü 24, Birgit Piibur 18 ja Laina Mesila-Kaarmann 13 punktiga. Viimane hankis ka 14 lauapalli. Tallinna Ülikooli resultatiivseim oli Kerttu Jallai 19 silmaga.

Rando Reining, 1182 naiskonna juht: „Viimased 15 minutit olime tegelikult kõik tublid. Kaitse panime lukku, rünnakud olid kiired ja loogilised ning sellest tingituna oli lihtsam ka visata. Üldiselt kehtib meie finaalseerias reegel, et see kes võidab laua, võidab ka mängu. Kuni viimase veerandini oli „Peda“ lauas ees, lõpuks aga meie võitsime nii laua kui mängu.“

Kerttu Jallai selgitas kaotuse tagamaid: „Ma ütleks, et otsustavaks said täna pisiasjad. Oleksime pidanud oleme kaitses kindlamad kaitses, just vahetuste poole pealt. Samuti lauas oleks pidanud jõulisemad olema. Seda näitaks ka nende kiirrünnakute arv. Igal juhul, nüüd oleme kaotusseisus. Pisiasjad otsustasid ning peame analüüsima, mida ja kuidas paremini teha. Oluliseks pean, et oleks ühtne mõtlemine nii rünnakul kui ka kaitses.“

Howard Frier, 1182 peatreener lisas: „Nüüd saame aru, mida peame kindlasti tegema, mis annab meile kõige parema eelduse neid üle mängida!"

Kolme võiduni mängitava seeria neljas kohtumine toimub esmaspäeva õhtul kell 18.00 Tallinna Ülikooli koduhallis.