BASKET TV ERISAADE | U16 ja U18 karikafinaalid, Itaalias mängiv Kaspar Kitsing vihjab Eesti noortekorvpalli nõrgale kohale

 (17)

3. jaanuaril startiva Baltimere maade noorte karikavõistluste eel teeme tagasivaate Eesti karikavõistluste finaalidele. Vanuseklassidele U16 ja U18, kes Baltimere turniiril hakkavad rinda pistma Rootsi, Soome ja Läti eakaaslastega.

U18 finaale oli kohapeal jälgimas ka Aivo Erkmaa õpilane 16-aastane Kaspar Kitsing, kes kolmandat hooaega õpib ja mängib korvpalli Itaalias Trentos. Kitsingu tähelepaneku kohaselt tuleks Eesti noortekorvpallis suuremat rõhku pöörata kaitsemängule.

Kitsinguga seoses kerkis esile ka mureteema. Nii mängija ise kui ka tema kasvatajatreener olid üllatunud, et ligi kahe meetri pikkust tagamängijat ei kutsutud Baltimere maade karikaturniiriks U18 koondisesse. Möödunud suvel oli ta U16 Euroopa meistrivõistlustel A-divisjonis Eesti koondise resultatiivseim, sealt justkui loogilise sammuna võinuks pääseda U18 vanuseklassis koondise kandidaadite hulka.

Head vaatamist!