BASKET TV: Augustas Pečiukevičius räägib tagasitulekust, naiste finaalseeria küttis kirgi

 (17)

Koduses Alexela korvpalli meistriliigas stardib sel nädalal nii pronksiseeria kui finaalseeria. Meie pöörame saates tähelepanu suurele finaalile, kus igati oodatult hakkavad piike murdma Tartu Ülikool/Rock ja BC Kalev/Cramo. Lahkame saates Rocki leedulaste probleemi. Kas Augustas Pečiukevičius ja Vilmantas Dilys kullaheitluses üldse kaasa mängida saavad?

Leedulaste tandemil on olnud Tartu Ülikool/Rocki selle hooaja edus väga suur roll. Kahtlemata, ainult kahekesi ei mängi ja toimima peab kogu meeskond, kuid liidreid on vaja. Leedulased on julgenud vastutust enda peale võtta ning mitmeid tähtsaid mänge ka ära otsustanud. Tuletame või meelde kodust karikafinaali, kus Pečiukevičius viimase sekundi viskega Kalev/Cramo tühjade kätega jättis.

Pühapäeval algava Eesti meistriliiga finaalseeria eel on Tartu meeskonna seis lihtsalt öeldes keeruline. Kumbki leedulane pole enam nädalaid meeskonnaga koos treeninud ja mängudel osalenud. Pečiukevičiust vaevab teadupärast õla- ja Dilyst põlvetrauma.

Teise teemana tuleb saates juttu naiste meistriliiga ülipõnevast finaalseeriast, kus Tallinna Ülikool lõpetas mõneti üllatuslikult Eclexi naiskonna valitsemisaja.