KHL-is kütab kirgi Helsingin Jokeriti logole monteeritud Vladimir Putini nägu

 (22)
Jokerit peab oktoobris kaks KHLi kohtumist Tallinnas!
Helsingin Sanomate poolt modifitseeritud Helsingin Jokeriti logo.
Helsingin Sanomate poolt modifitseeritud Helsingin Jokeriti logo.Foto: Ekraanitõmmis

Jäähokiliigas KHL on hooaega suurepäraselt alustanud ainsa Soome klubina selles liigas mängiv Helsingin Jokerit. Senise kuue kohtumisega on kirja saadud viis võitu ja üks kaotus lisaajal, mis annab neile läänekonverentsis praegu liidrikoha. Samal ajal on klubi aga kistud ka skandaali.

Nimelt avaldas Helsingin Sanomat hooaja eel enda esikaanel foto Jokeriti logost, kuid silma pilgutava jokkeri asemel oli sinna paigutatud hoopis Venemaa presidendi Vladimir Putini nägu.

Loomulikult viitas Helsingin Sanomat selle teoga tõsiasjale, et Venemaa püüab läbi hokiliiga KHL-i suurendada enda mõjuvõimu lähiriikides. Paljudel ajas selline asi aga kopsu üle maksa ja vihased ollakse siiamaani.

“Meie brändi selline kasutamine on illegaalne. Niimoodi üritati lihtsalt haledalt raha teenida. See ei ole enam ajakirjandus. Jokerit on Soomes hoki turuliider ja ükski väljaanne ei ole küsinud meie käest luba, et kasutada meie logo poliitilistel eesmärkidel. Loomulikult võtame selle suhtes midagi ette,“ lubas klubi esimees Juka Kohonen.

“Nad võivad kirjutada kõike, mida nad tahavad. Siiski ei tohi nad kõike teha meie logoga. Me ei luba sellistel asjadel juhtuda,“ lisas klubi üks omanik Harry Harkimo.

Seotud lood:

Jokerit peavad 26. ja 28. oktoobril oma kaks KHLi kodumängu Tallinnas, kuhu saab pileteid osta SIIT.