WADA hakkab dokumentaalfilmi ajendil venelasi uurima

 (3)
WADA hakkab dokumentaalfilmi ajendil venelasi uurima
Foto: AP/SCANPIX

Maailma antidopinguagentuur WADA ütles, et seoses Saksamaal linastunud dokumentaalfilmiga, mis süüdistab venelasi süstemaatilises dopingupruukimises, käivitatakse täiemahuline uurimisprotsess.

ARD telekanalis näidatud filmis väidetakse, et Venemaa kergejõustikuliit aitas oma sportlastel positiivseid dopinguproove kinni mätsida ning mitmed dopinguametnikud võtsid proovide "ära kaotamise" eest altkäemaksu.

"WADA on näinud Saksamaa televisiooni dokumentaalfilmi Venemaa süstemaatiliste dopingu süüdistustega ning teiste WADA koodeksi rikkumistega. WADA tagab, et kõik tõstatatud probleemid saavad täielikult järele uuritud," seisab WADA kodulehel avaldatud pressiteates.

"WADA on tegelikult juba saanud informatsiooni ja tõendusmaterjali, mille sarnaseid esitati ka dokumentaalfilmis. Kõik see informatsioon on edasi antud IAAF-i vastavale sõltumatule organile. Ootame ära selle sõltumatu organi järeldused."

"Kuivõrd need süüdistused on suunatud Venemaa võimude suunas, tuleb neid hoolikalt kontrollida ning kui vaja, võtab WADA kasutusele kõik vajalikud ja asjakohased meetmed vastavalt koodeksile," lisatakse teates.

Loe lisaks: Skandaalsed dokumendid paljastavad: venelased andsid dopingutestijatele altkäemaksu