Võimaluse leiab alati! Prantslane jooksis rõdul täispika maratoni

 (15)
Võimaluse leiab alati! Prantslane jooksis rõdul täispika maratoni
Rõdu Prantsusmaal. (Foto on illustratiivne).Foto: Nicolas Tucat, AFP/Scanpix

Prantsusmaal elav Elisha Nochomovitz tõestas, et karantiin pole tingimata takistuseks spordi tegemisel. Kuna koroonaviiruse pandeemia tõttu pole soovitatud väljas liikuda, otsustas ta oma rõdul joosta läbi täispika maratoni.

Prantslane jooksiski oma 7-meetrisel rõdul läbi täispika maratoni ehk 42,2 kilomeetrit. Nochomovitzil kulus selleks kuus tundi ja 48 minutit.

AP-le antud intervjuus tunnistas Toulouse'i linnas elav prantslane, et nägi seda nii füüsilise kui vaimse väljakutsena ja tahtis samas seeläbi avaldada toetust kõikidele meditsiinitöötajatele, kes keerulisel ajal suurepärast tööd teevad. Nochomovitz tahtis tõestada kõigile, et ka kodus olles on võimalik vormis püsida.

Nimelt on probleem selles, et Prantsusmaal on soojade ilmade tõttu üha rohkem jooksjaid tänavatele ilmunud. "Kui kõik mõtlevad ja käituvad sarnaselt, siis on kõik varsti väljas ja see ei aita kedagi. Sellisel juhul pole palvest kodus püsida kellelegi kasu," jätkas prantslane.

Kuidas aga suuta väiksel rõdul joosta üle 42 kilomeetri? "Mõtlesin jooksu ajal palju sellele, mis võib maailmas edasi juhtuda. Mul oli ka tüdruksõber abiks, kes tõi mulle juua ja M&M-i komme," sõnas Nochomovitz, lisades, et naabrid tema trampimise peale pahased polnud ja mõistsid olukorda.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!