201-sentimeetrine Rio olümpiavõitja püstitas isikliku tippmargi viimases voorus. Oma Rio mängude võidutulemust parandas kõigi aegade seitsmenda tulemuse autor 13 sentimeetriga. USA rekord 23.12 kuulub aga 1990. aastast Randy Barnesi nimele.

"See oli väga hea tõuge. Mul on hetkel palju jõudu, sest tulin siia võistlema puhanuna," sõnas Crouser pärast võistlust.

Kõrgetasemelises võistluses sai teise koha Joe Kovacs resultaadiga 22.35, kolmas oli Ryan Whiting 21.54-ga. Sarnaselt teistele aladele teenisid ka siin kolm paremat Londoni MM-pääsme.

Kovacsi ja Crouseri otsustavad tõuked:

Tase oli kõva ka 400 meetri tõkkejooksus, kus esmakordselt ala ajaloos said kolm naist ühes jooksus kirja aja alla 53 sekundi ja kuus naist alla 54 sekundi. Kulla võitis Dalilah Muhammad (52,64), hõbeda teenis Shamier Little (52,75) ja pronksi Kori Carter (52,95).

Naiste 400 m tõkkejooksu finaal:

Meeste 400 meetri tõkkejooks, mis meilegi viimastel aastatel südamelähedaseks saanud, kujunes samuti tugevamaks kui näiteks kõik tänavused Teemantliiga etapid. Finaalis alistasid seitse paremat 49 sekundi piiri, kulla teenis ajaga 48,18 üllatuslikult Eric Futch. Rio olümpiavõitja Kerron Clement jäi alles seitsmendaks (48,91), kuid pääseb tiitlikaitsjana siiski ka MM-ile.