32-aastane ameeriklane võitis 100 meetri jooksu 10,11-ga. Pea kahemeetrises vastutuules peetud jooksus järgnesid talle jamaicalased Andrew Fisher (10,21) ja Nesta Carter (10,22). Olümpiamängudelt ja maailmameistrivõistlustelt medaleid võitnud Warren Weir jäeti sootuks neljandaks (10,30). Usain Bolt võistleb tänavu esmakordselt ilmselt alles juunikuus.

"Arvan, et olen eri generatsioonide sild. Võistlesin Maurice Greeniga. Vaatasin Michael Johnsonit jooksmas. Jooksin suurepärase Usain Boltiga koos. Samuti (Yohan) Blake`iga. Seega olen lihtsalt õnnistatud, et saan siin maailma parima publiku ees võistelda," sõnas viiekordne olümpiamedalist Gatlin, kes naases dopingukeelu alt tippsporti neli suve tagasi Rakveres.

Meeste 200 meetri jooksu võitis Rasheed Dwyer 20,53-ga, naistest oli samal distantsil parim viimaste aastate valitseja Shelly-Ann Fraser-Price (22,53). Nigeerlanna Blessing Okagbare võitis kindlalt naiste 100 meetrit (11,19).

400 meetri tõkkejooksus alistas 36-aastane kahekordne olümpiavõitja Félix Sánchez endast 14 aastat noorema Jehue Gordoni, võites jooksu ajaga 49,21.

Olümpiavõitja Sanya Richards-Ross, kes taastub endiselt jalavigastusest, oli 400 meetri distantsil viies (51,62). Jooksu võitis sise-maailmameister Francena McCorory uut hooaja tippmarki tähistava 50,24-ga.

Ka meeste 400 meetri distantsil ei olnud võidukas kõige tituleeritum startija. LaShawn Merritt jooksis 44,86, kuid temast varem ületas finišijoone Luguelin Santos (44,82).