Naiste kõrgushüppe valitsev maailmameister ja kevadel vigastustega hädas olnud Anna Tšitšerova on olümpiamängudeks jõudmas heasse vormi. Venemaa meistritiitli ja maailma selle hooaja parima tulemuse andis tulemus 2.03.

400 meetri tõkkejooksus oli heas hoos mitmekordne tiitlivõistluste medaliomanik Natalja Antjuhh, kes jooksis 53,40, mis on ühtlasi ülekaalukalt parim aeg sel hooajal.

Naiste odaviske võitis 64.41-ga valitsev maailmameister Maria Abakumova. 3000 meetri takistusjooksu maailmameistri Julia Zaripova võiduaeg oli 9.09,99 (maailma edetabeli 4.). 800 meetri distantsil jooksis suurepärase aja Jekaterina Poistogova 1.58,15-ga. Naiste kaugushüppes oli parim 7.06 hüpanud Jelena Sokolova, kolmikhüppe võitis 35-aastane, kolmekordne maailmameister Tatjana Lebedeva 14.68-ga.

Meestest näitas head vormi kuulitõukaja Maksim Sidorov, kes võitis meistritiitli 21.51-ga.