Ka viimasel alal ehk meeste 4x400 meetri teatejooksus triumfeerinud USA lõpetas võistluse 23 medaliga: 13 kulda, 6 hõbedat ja 4 pronksi. Võrdluseks: kaks aastat tagasi Sopotis, kui võistelda tohtisid veel ka venelased, oli Ameerika Ühendriikide saldoks 8 kulda, 2 hõbedat ja 2 pronksi.

Kui ameeriklased võitsid võistluselt pooled kuldmedalid, siis medalitabelis teise koha saanud Etioopia teenis kaks esikohta ja kõik ülejäänud ühe või sedagi mitte. Kokku jõudsid medalile 29 riigi sportlased. Eesti ja kõik meie naaberriigid - tegelikult kogu Baltikum ja Skandinaavia - jäid seekord medalita.

Paldiskis Valeri Bukrejevi valvsa pilgu all valmistatud ning Oregoni konverentsikeskuses üles pandud võistlusareenil käis nelja päeva jooksul maailma paremaid atleete vaatamas sisuliselt 40 000 pealtvaatajat.

Portlandis püstitati kokku 10 maailma hooaja tipptulemust, 2 võistluste rekordit, 7 maailmajagude tippmarki ning enam kui 40 rahvusrekordit, raporteerib IAAF.

Järgmine sise-MM toimub kahe aasta pärast Birminghamis, kes võõrustas sama võistlust ka 2003. aastal.