Tippvormis Gatlin näitas Monaco 200 meetri sprindis fantastilist aega!

 (7)
Naiste kolmikhüppes tegi kolumbialanna võimsa tulemuse
ATHLETICS-DIAMOND-MON
ATHLETICS-DIAMOND-MONFoto: JEAN CHRISTOPHE MAGNENET, AFP

Monaco Teemantliiga etapil näitasid maailma kergejõustiklased, et ka tiitlivõistluste vaheaastal suudavad atleedid teha väga häid tulemusi. Õhtu naelaks kujunes 200 meetri jooks, mille võitis ameeriklane Justin Gatlin väga hea ajaga 19,68.

Mõistagi on 32-aastase Gatlini aeg tänavuse hooaja maailma tippmark ja mehe isiklik rekord, kuid lisaks sellele märgib ameeriklase aeg läbi aegade paremuselt kaheksandat tulemust 200 meetri distantsil. Kogenud sprinterile järgnesid Jamaikalt pärit Nickel Ashmeade (19,99) ja prantslane Christophe Lemaitre (20,08 - uus hooaja tippmark).

Tipptulemusi tehti Monacos ka teistel aladel. Meeste 800 meetri jooksus suutsid koguni viis meest ületada hooaja senist parimat aega. 1500 meetri jooksus jäi Keeniast pärit Silas Kiplagatil puudu aga vaid 1,65 sekundit, et ületada marokolase Hicham El Guerrouj'i maailmarekord. Kiplagati ajaks märgiti 3.27,64, mis tähistab 1500 meetri jooksus paremuselt neljandat tulemust läbi aegade. Kahekordne maailmameister Asbel Kiprop jäi teiseks, joostes 3.28,45. See-eest suutis ta kaasmaalane Ronald Kwemoi joosta juunioride maailmarekordi ajaga 3.28,81. Meeste kõrgushüppes võidutses Eestiski käinud Bogdan Bondarenko, kes hüppas Monacos 2.40.

Lisaks meestele püstitasid Monacos ka naised isiklikke ja hooaja tippmarke, kuid kõige eredamalt paistis silma Kolumbia kolmikhüppaja Caterine Ibargüen Mena tulemus 15.31, mis on läbi aegade viies tulemus.

Vaata kõiki tulemusi siit.