Odaviske võidutulemus sündis viimasel katsel, kui sakslane Thomas Röhler viskas uueks isiklikuks rekordiks 86.99. Saksa kõigi aegade edetabelis on 22-aastane noormees selle tulemusega seitsmendal kohal.

Teise koha sai valitsev Euroopa ja maailmameister Vitezslav Vesely Tšehhist, kes tegi oma parima viske avakatsel - 85.23. Kolmas oli soomlane Tero Pitkämäki viimase katse 84.95-ga.

Londoni olümpiavõitja, Trinidadi ja Tobago esindaja Keshorn Walcott oli 79.62-ga kuues, Ateena ja Pekingi OM-kuld, norralane Andreas Thorkildsen tegi neli viset, kuid ühtegi neist ära lugeda ei lasknud.

Meeste 800 meetri jooksu võitis keenlane David Rudisha maailma hooaja tippmargiga 1.43,34. Paistab, et maailmarekordimees on lõpuks oma põlvevigastusest, mistõttu ta mullu MM-il oma tiitlit kaitsta ei saanud, taastunud.

Suurepärases hoos oli Hollandi sprinter ja mitmevõistleja Dafne Schippers, kes jooksis lühikese aja jooksul kaks rahvusrekordit. 100 meetris oli ta paigutatud B-jooksu, mille võitis 11,03-ga. Tugevamas jooksus suutis tema hiilgeaja alistada vaid Trinidad ja Tobago sprinter Michelle-Lee Ahye (11,01). Poole pikema distantsi võitis aga just 22-aastane Schippers 22,34-ga, edestades ühe sajandikuga olümpiavõitjat ja maailmameistrit Allyson Felixit USA-st.

Naiste 3000 meetri jooksu võitis etiooplanna Hiwot Ayalew maailma hooaja tippmargi 9.10,64-ga. Suurepärase jooksu tegi ka Soomet esindav Sandra Eriksson, kes parandas põhjanaabrite rekordit suisa kümne sekundiga. Aeg 9.24,70 andis kõrge kuuenda koha.