Rio olümpiahõbe Mayer: sooviksin, et saaksin Eatoniga maha pidada veel 100 lahingut!

 (3)
Ashton Eaton, Kevin Mayer
Ashton Eaton ja Kevin Mayer Rio olümpia.Foto: Gonzalo Fuentes, REUTERS

Rio olümpiamängudel Prantsusmaa kümnevõistluse rekordi 8834 punktini viinud ning hõbemedali teeninud Kevin Mayer teatas, et kahekordse olümpiavõitja Ashton Eatoni karjääri lõpetamine kurvastab teda.

24-aastane Mayer kirjutas oma Facebooki lehel suisa avaliku kirja, et inimesed ei arvaks, justkui valmistanuks Eatoni loobumine talle kui ameeriklase suurimale konkurendile heameelt.

"Tahaksin öelda kõigile neile, kes usuvad, et Ashton Eatoni lõpetamine valmistas mulle rõõmu, järgmist:

Meenutagem väärtusi, mida ma üritan oma spordialaga edasi anda...

Sa ilmselt ei jälginud Rio olümpial kümnevõistlust. Võitmine pole spordimehe ainus eesmärk, tähtis on ka astuda vastu oma suurimale inspiratsiooniallikale.

Ta (Eaton) inspireeris mind viis aastat tugevamaks saama. Sooviksin, et saaksin maailma parimaga maha pidada veel 100 lahingut. Ja hoolimata lõppresultaadist näha alati neid rahuloluga täidetud silmi 1500 meetri jooksu finišis.

Tsiteerin üht oma "suurt venda" kümnevõistluses: "Tipptasemel sporditegemine on abivahend ja mitte lõpp, see aitab sul mehena end avastada ja teostada."

Olge mureta, isegi ilma Ashtonita leidub alati atleete, kes aitavad mul ennast ületada.

Lõpetuseks, eelistan igal juhul finišeerida esimesena tänu oma edule, mitte teiste ebaõnnestumisele... Või veel vähem lihtsalt tänu sellele, et teisi enam lihtsalt pole mu kõrval!

Tänan teid ja head uut aastat kõigile, loodetavasti suudate oma metsikumad soovid ellu viia!"