Radevica astus Läti kergejõustikuliidu presidendi kohalt tagasi, aga oma süütust tõestada ei kavatse

 (4)
Radevica astus Läti kergejõustikuliidu presidendi kohalt tagasi, aga oma süütust tõestada ei kavatse
Foto: AFP/SCANPIX

2012. aasta Londoni olümpia dopinguproovide kordustestimisel "halva analüütilise leiuga" vahele jäänud endine kaugushüppaja Ineta Radevica loobus Läti kergejõustikuliidu presidendi kohalt.

"Praegust olukorda arvestades ning alustatud projektide ja Läti kergejõustikuliidu huvides otsustasin presidendi kohalt taanduda. Olen pühendanud kogu oma elu kergejõustikule ja hoolin Läti spordi tulevikust. Austan ausa mängu põhimõtteid ning olen veendunud, et Läti kergejõustikuliit peab üles näitama kõrgemaid eetilisi standardeid ja nulltolerantsi keelatud ainete suhtes," ütles Radevica.

Londoni olümpial neljanda koha saanud Radevica koha võtavad alaliidus üle asepresidendid Andris Smocs ja Janis Upenieks.

2017. aastast alates presidendi rollis olnud Radevica ei tunnista siiski dopingu tarvitamist, kuid ei soovi ka enda süütuse tõestamiseks pikka kohtuteed ette võtta.

Lätlanna dopinguproovist leiti jälgi keelatud aine oksandrolooni kasutamisest. Tegu on anaboolse steroidiga. Tippspordist loobus ta pärast 2012. aasta olümpiat.