Oscar Pistoriuse sünnipäev tekitas vanglas suure skandaali

 (10)
Oscar Pistorius
Oscar PistoriusAFP

Oma tüdruksõbra Reeva Steenkampi tapmise eest vangi mõistetud Oscar Pistorius sattus taas skandaali, kui Pretoria vangla juhtkond rikkus jooksukuulsuse sünnipäeval kinnipidamisasutuse sisekorra eeskirju.

Lõuna-Aafrika Vabariigi ajalehe Sunday Timesi teatel lubati Pistoriuse õel Aimeel ja vennal Carlil tuua sünnipäeva puhul vanglasse tordi, õhupallid ja kingitused. Lisaks lasti pereliikmetel jooksukuulsusega pidutseda mitu tundi.

Sellega rikuti Pretoria Kgosi Mampuru vangla reegleid, mille kohaselt on kinnipeetaval lubatud süüa vaid vanglas valmistatud toitu ning külaliste vastuvõtuaeg võib kesta maksimaalselt ühe tunni.

"Vangla ametnikud tegid Oscar Pistoriusele ja tema sugulastele sünnipäeva puhul sügava kummarduse," kirjutab Sunday Times.

Ajalehe andmetel tegi vangla juhtkond veel ühe tõsise rikkumise, kui ei otsinud läbi vangla territooriumile sõitnud Pistoriuse sugulaste autot.

28-aastaseks saanud Pistoriuse õde Aimee teatas eile Twitteris, et Sunday Timesi süüdistused on alusetud. "Ma olen üllatunud, milliseid valeandmeid osad ajalehed avaldavad. Mina ja Carl külastasime sünnipäeva puhul Oscarit, kuid suhtlesime vaid läbi turvaklaasi. Kohtumine kestis 45 minutit. Ta ei saanud midagi sellist, mida reeglid keelaks. Tegelikult sai ta vaid tualett-tarbed ja kirja perekonnalt. Polnud mingit torti ega kooki. Õhupallid võtsime kaasa, kuid näitasime neid vaid läbi klaasi," selgitas Aimee.

Seotud lood:

Lõuna-Aafrika Vabariigi siseministeerium on teatanud, et alustab Pistoriuse sünnipäeval juhtunu väljaselgitamiseks juurdluse. Siseminister andis lubaduse, et kõik reegleid rikkunud inimesed saavad karistada.

Pistorius, kes lasi oma sõbratari maha eelmise aasta veebruaris, mõisteti tänavu oktoobris viieks aastaks vangi. Seejuures vaid 10 kuud peab ta vangis istuma, ülejäänud aja saab kergejõustiklane karistust kanda koduarestis.

Kasutad reklaamiblokeerijat.

Sisu mugavamaks tarbimiseks
telli Delfi Kogupakett või reklaamivaba pakett.

Kogupakett
1€ / kuus*
Sisaldab 11 Eesti tippväljaande tasulist sisu, vähem bännerreklaame, saad jagada kuni 4 kasutajaga.
* Esimene kuu 1 €, edasi 9,99 €
Reklaamivaba pakett
2,99€ / kuus
Saad lugeda tasuta sisu ilma bännerreklaamideta. Ei sisalda tasulise sisu lugemisõigust.
 
Lisan erandi. Vaata AdBlock juhist siit
ja AdBlock Plus juhist siit.
Mõistame, et käid meie juures uudiseid lugemas, mitte reklaame vaatamas. Reklaamidest sõltub meie sissetulek ja see võimaldab meil pakkuda sulle soodsalt head ajakirjandust.