Olümpiavõitja kritiseeris ROK-i: te panete meid ohtu

 (1)
Olümpiavõitja kritiseeris ROK-i: te panete meid ohtu
Katerina StefanidiBen Stansall, AFP/Scanpix

Kui üle maailma on juba mitmed suurvõistlused tühistatud või edasi lükatud, siis Tokyo olümpiamängude korraldajad loodavad veel ürituse täismahus ära pidada. Sportlaste sõnul paneb Rahvusvahelise Olümpiakomitee (ROK) soovitus treeninguid tavapäraselt jätkata nende tervise ohtu.

"Otsust pole ei edasilükkamisega ega tühistamise kohta, aga ROK paneb sellega meid ohtu," rääkis nelja aasta tagusel Rio olümpial teivashüppes kulla võitnud kreeklanna Katerina Stefanidi. "Me kõik tahaksime, et Tokyo toimuks, aga mis oleks plaan B?"

"Võimalike variantide teadmisel võib olla minu treeningutele suur mõju, sest praegu võtan ma võib-olla riske, mida ei võtaks kindlasti juhul, kui teaksin, et on olemas ka varuvariant," lisas olümpiavõitja. "Peame otsustama, kas riskida tervisega ja jätkata praeguses seisus treenimist."

Kreeklannaga ühines seitsmevõistluse maailmameister Katarina Johnson-Thompson. "ROK soovitab sportlastel valmistuda olümpiaks nii hästi kui võimalik, aga riigid nõuavad samal ajal isolatsiooni, mis tähendab, et spordirajad, jõusaalid ja avalikud kohad on kinni."

"Ma tunnen kohustust treenida ja rutiini hoida, aga see pole võimalik," jätkas britt.

ROK teatas alles teisipäevases avalduses, et loodetakse täismahus olümpia sel suvel ikkagi läbi viia. Tokyo suveolümpiamängud on hetkeseisuga kavas 24. juulist 9. augustini.