Norra jooksutalent: see hooaeg on rikutud, tingimused on väga ebavõrdsed


Jakob Ingebrigtsen
Jakob IngebrigtsenFoto: VEGARD WIVESTAD GRÃÜTT via www.imago-images.de/Scanpix

Norra keskmaajooksja Jakob Ingebrigtsen leiab, et tänavune hooaeg on tema jaoks juba rikutud, sest koroonaviirusest tingitud eriolukorra tõttu on norralaste treenimisvõimalused oluliselt piiratud.

Kuna Norras on alpimaja kasutamine keelustatud ning sportlastel pole võimalik koroonakriisi tingimustes kõrgmäestikku treenima reisida, kardab Ingebrigtsen, et konkurentidel on tema ees suur eelis.

19-aastane Ingebrigtsen pidi kevadel harjutama USA-s Flagstaffis, ent koroonaviiruse levik tõmbas sellele plaanile kriipsu peale.

Norraka suur rivaal, poolakas Marcin Lewandowski kasutab kõrgmäestiku efekti saamiseks spetsiaalset telki, ent Norras pole see lubatud.

"Minul pole mingit võimalust. Meil pole hetkel lubatud reisida. Lisaks oleme ainus riik maailmas, kes ei või alpimaja kasutada," sõnas Ingebrigtsen pettunult Norra rahvusringhäälingule NRK.

1500 ja 5000 meetri jooksule spetsialiseerunud norrakas kardab, et kui tänavused Euroopa meistrivõistlused peetakse endiselt 26.-30. augustini Pariisis, tuleb tema lünklik treeningettevalmistus kohe ilmsiks.