Meeste 400 meetri tõkkejooksu finaalis tehti väga võimas jooks. Kullale jooksis lõpuks Trinidadi jooksja Jehue Gordon, kelle võiduaeg oli uus maailma hooaja tippmark 47,69. Hõbemedali pälvis ameeriklane Michael Tinsley 47,70-ga. Pronksi võitis suurepärase finišisirge teinud serblane Emir Bekric, kelle aeg 48,05 tähistab uut Serbia rekordit. Tuletame meelde, et Rasmus Mägi tuli 400 meetri tõkkejooksus väga heale 16. kohale.

Naiste 400 meetri tõkkejooksu uueks maailmameistriks tuli tšehhitar Zuzana Hejnova, kes edestas konkurente üle sekundiga. Hejnova võiduaeg oli 52,83, mis on ka uus maailma hooaja tippmark. Hõbemedali võitis ameeriklanna Dalilah Muhammad (54,09), pronksmedali Muhammadi kaasmaalane Lashinda Demus (54,27).

Meeste 3000 meetri takistusjooksus läks kaksikvõit Keeniasse, järjekordse MM-tiitli võitis Ezekiel Kemboi (8.06,01) . Hõbemedalile tuli Conseslus Kipruto (8.06,37), pronksmedalile prantslane Mahiedine Mekhissi-Benabbad (8.07,86). Kemboi on nüüdseks kahekordne olümpiavõitja ja kolmekordne maailmameister, Keenia tippsportlane on võitnud ühe medali igalt MM-ilt juba 10 aastat järjest.

Naiste kolmikhüppes võitis kulla kolumblanne Caterine Ibargüen, kes hüppas 14.85. Venelanna Jekaterina Koneva hüppas teisena 14.81, ukrainlanna Olga Saladuha kolmandana 14.65.

Meeste kõrgushüppes proovis uut maailmarekordit ukrainlasest imemees Bogdan Bondarenko. Ukrainlane püstitas küll uue MM-ide rekordi 2.41-ga, kuid uut maailmarekordit siiski ei tulnud. Hõbemedali võitis suurepräase võistluse teinud Katari sportlane Mutaz Essa Barshim, kes hüppas koguni 2.38. Pronksmedalile tuli sama tulemusega kanadalane Derek Drouin.

Päeva viimasel alal, naiste 1500 meetri jooksus, tuli kullale rootslanna Abeba Arigawi ajaga 4:02.67. Teisena ületas finišijoone ameeriklanna Jennifer Simpson (4:02.99), kolmandale kohale jäeti keenialanna Hellen Onsando Obiri(4:03.86).